Питання/Відповідь

Як робити масаж ніг при плоскостопості у дітей?
Після постановки діагнозу мама налаштована по-бойовому. Вона терміново записує дитину на ЛФК, поспішає купити йому ортопедичне взуття і рішуче освоює методики, що детально роз'яснюють, як робити масаж ніг при плоскостопості у дітей. І це правильно - запущена плоскостопість може завдати незворотної шкоди всьому організму.

Дійсно, в мережі можна знайти масу відеороликів, щоб навчитися робити такий масаж самостійно. До речі це питання - як робити масаж ніг при плоскостопості у дітей? - цілком виправдане, оскільки багато хто впевнений, що об'єктом такого масажу повинні бути виключно стопи. Однак при плоскостопості страждає весь опорно-руховий апарат, оскільки нога не в змозі амортизувати при ходьбі або під час бігу, звідси "росте" втома, наростаючий біль в ногах, підвищений тонус м'язів, що знаходяться в постійному напруженні.

Роблячи масаж дитині, приділяйте увагу не лише стопі, а й гомілці і стегнам, а також поперекового відділу і сідницям. Чергуйте і тонізуючі рухи, впливайте на поверхню як "точково", так і рівномірними погладжуваннями, використовуйте щипальні та кругові рухи, розтирання і вібрації. Масажуючи стопу, приділяйте увагу і внутрішній, і поздовжній, і поперечній аркам; всі рухи повинні йти від пальців до п'яти і голеностопу.

До речі, серед друзів в процесі лікування плоскостопості - масажний килимок; сміливо використовуйте його в процесі масажу, а також зробіть обов'язковим атрибутом під час гімнастики. Щоб дитині було цікаво, можна перетворити нудні вправи на килимку в ігри - наприклад, змагаючись, виконувати різні кроки.
Як працює масажний килимок для профілактики і лікування плоскостопості?
У процесі лікування плоскостопості важливу роль відіграє масаж. Це може бути як масаж стоп, що виконується професіоналом, так і самомасаж - за допомогою спеціального масажного килимка.

Гімнастика при лікуванні плоскостопості обов'язково включає вправи, де людина ходить по розсипаним камінцям або іншим видам дрібних предметів. Ідеально, якщо вони різного розміру і відрізняються по фактурі. Такий вплив на різні точки зміцнює м'язовий каркас стопи, змушуючи її - після довгих тренувань - хоча б частково знову прийняти на себе функцію амортизатора.

Аналогічно працює масажний килимок для профілактики і лікування плоскостопості - ходіння навшпиньках, на внутрішній або зовнішній стороні стопи, на п'ятах, перекочування з п'яти на носок по рельєфній поверхні килимка сприяє зміцненню склепінь стопи, грунтовно впливаючи на деформацію, зупиняючи її, а то і повертаючи назад.
Як вилікувати плоскостопість у дитини?
Дітям, у яких стопа розвивається до 16 років, вплинути на деформацію стопи вийде простіше і швидше, особливо, якщо патологія лише розвивається. Тому питання "як вилікувати плоскостопість у дитини?" у зв'язку з цим цілком доречне і навіть у більшості випадків його можна вирішити. Однак ні в якому разі не запускайте, адже плоскостопість небезпечна саме ускладненнями, які нікуди не подінуться, якщо не контролювати саму плоскостопість. Під контролем мається на увазі виконання протоколу лікування, який визначає лікар, вводячи в процес і ванночки з масажами, і обов'язкову лікувальну гімнастику. Носіння спеціального ортопедичного взуття або устілок, вкладених в повсякденне взуття, також сприяє одужанню, оскільки це додатковий вплив на деформацію і засіб повернення стопи в природне - відповідне здоровій людині - положення.
Як швидко вилікувати плоскостопість?
Змушені вас розчарувати, але швидко - ніяк. Процес лікування тривалий, і самоорганізованій людині, яка буде чітко дотримуватися графіка лікування, під силу повернути ногам якщо не початковий стан, то скорегувати зміни в кращу сторону. Лікування слід розпочати негайно, інакше наслідки плоскостопості не змусять себе чекати. Чудово, якщо ви почнете з прогулянок босоніж - ходіть по траві, піску, гальці- будь-якій нерівній поверхні, такі вправи чудово тренують стопу.
Зазвичай лікування безпосередньо деформації стопи пов'язано з виконанням гімнастичних вправ, масажів, носінням ортопедичного взуття або спеціальних устілок, що підтримують сплощення склепіння стопи; також лікар може призначити ванночки для ніг.
Тим часом питання "як швидко вилікувати плоскостопість" одними цими аспектами не обмежується - адже, як правило, зміни в стопі - а саме втрата її амортизувальних властивостей - тягне куди більш серйозні трансформації в організмі, що впливають на його системи на всіх рівнях.
Які ортопедичні устілки кращі при плоскостопості?
Плоскостопість, мабуть, найбільш поширений вид деформації стопи, а тому і питання про те, які ортопедичні устілки краще при плоскостопості, також задають досить часто. Для початку варто визначитися з діагнозом - в залежності від того, який саме тип плоскостопості вказано в медичному висновку, вам і слід купити ортопедичні устілки певної моделі. Тобто секрет вірної відповіді на це питання залежить від відповідності устілок саме вашій стопі - з тими змінами, які ви хочете виправити, причому в тій самій мірі, яка потрібна. Це можуть бути ортопедичні устілки з підтримкою поздовжнього і (або) поперечного зводу стопи, що необхідно при плоскостопості, а також з іншими ортопедичними властивостями - при наявності супутніх деформацій.
Які ортопедичні устілки краще?
Власне, сама суть цього "пристрою" і відповідає на питання, які ортопедичні устілки краще. Однозначно, краще за все ті, які є дійсно ортопедичними (і це підтверджено документально), відповідають поставленому діагнозу, а отже, і фізіології вашої стопи, з урахуванням ступеня деформації (якщо вона є) і обов'язково - розмір. Дуже важливо, щоб у взутті з устілками вам було зручно, хоча буває, що потрібно два-три дні, щоб звикнути до нового відчуття.
Як правильно носити ортопедичні устілки?
Зазвичай ортопедичні устілки потрібно носити в своєму повсякденному взутті. Зручніше мати кілька пар устілок, щоб не забувати перекладати їх з туфель в черевики і навпаки. Перед тим, як вкладати у взуття ортопедичну устілку, в більшості випадків потрібно витягнути "рідну", яку помістив у взуття виробник. Якщо в оригінальній устілці є супінатор, витягти її необхідно, оскільки тоді ефект від ортопедичної устілки буде втрачено. Однак навіть і без супінатора устілка може бути явним кандидатом на виліт - в тому випадку, якщо ви помістили спеціальну устілку і взуття стала тісною.

Важливо дотримуватися періоду носіння устілок, відповідно до рекомендацій лікаря. В одному випадку носити ортопедичні устілки слід постійно, в іншому - робити перерви, адже кожна ситуація індивідуальна.

Один з аспектів питання - як правильно носити ортопедичні устілки? - Це гігієнічні процедури. Так, устілки зроблені з матеріалів, які здатні вбирати вологу, «дихати», тим не менше, банальне протирання і провітрювання на порядок продовжить термін придатності устілок.
Як вибрати ортопедичні устілки?
Ортопедичні устілки призначені як для профілактики, так і для лікування плоскостопості та інших видів деформацій стопи в тій чи іншій формі. Перш ніж шукати відповіді на запитання, як вибрати ортопедичні устілки, ви повинні чітко знати діагноз. Іншими словами, в залежності від мети покупки ортопедичних устілок - лікувати або попереджати хворобу? - Ви зупинитеся на конкретній моделі. Чи потрібна підтримка поздовжнього або поперечного склепіння стопи? Наскільки яскраво виражена деформація або ж ви тільки хочете запобігти небажані зміни стопи? Ортопедія - це галузь медицини, а тому вкрай бажано не займатися самолікуванням і вибирати спеціальні устілки виключно за рекомендацією лікаря.

Ортопедичні устілки Ортекс (Orteks), які ви можете купити в нашому інтернет-магазині, рекомендовані фахівцями, вони успішно і, що ще більш важливо, ефективно застосовуються і в лікувальних, і профілактичних цілях.
Які бувають ортопедичні устілки?
Ортопедичні устілки бувають лікувальні або профілактичні. Лікувальні можуть бути виготовлені як індивідуально - під патології, характерні для конкретної стопи, - так і для широкого вжитку, з використанням знань про про деформації, що часто зустрічаються. Наприклад, всередині устілки може бути жорсткий каркас або, навпаки, м'який, але відносно щільний вкладиш-супінатор для підтримки поздовжнього і (або) поперечного склепінь стопи. Сама устілка може бути зроблена з різних матеріалів - найкраще вибирати той, що найбільше підходить до сезону і типу взуття (спортивне або повсякденне).

Проте недостатньо розібратися, які бувають ортопедичні устілки. Важливіше визначитися, для усунення або попередження якої проблеми вам потрібна устілка і вже потім, виходячи з цілей, купити потрібну модель.
Як виглядають ортопедичні устілки?
Ортопедична устілка являє собою вкладиш з виступами і увігнутими областями в потрібних місцях, з урахуванням розвитку стопи і наявності патологічних змін. Щоб зрозуміти, як виглядають ортопедичні устілки, досить подивитися відповідні зображення в інтернеті. Устілки можуть бути шкіряні або пробкові, жорсткі або м'які, з каркасом або без нього - модель і матеріал ортопедичних устілок повністю залежить від того, з якою метою ви вирішили їх носити.

Спеціальні устілки повторюють анатомічний малюнок стопи, піднімаючи поперечний або (і) поздовжній звід в необхідних випадках, амортизують кістку п'яти, словом, сприяють правильному фізіологічному розвитку стопи.
Яке взуття потрібне дитині на весну?
Весна буває визначеною хіба що за календарем. На ділі ж весна - дуже багатогранний сезон, чарівним чином поєднує в собі і літо, і зиму, і осінь, і плавні, а коли й не дуже, переходи між ними. Тому, якщо ви готуєтеся до сезону і замислюєтеся, яке взуття потрібне дитині на весну, то будьте впевнені - однією парою тут не обійдешся. Як мінімум, доведеться купити дві пари взуття: демісезонні черевики на холодні дні і більш легке взуття в теплу погоду. Як варіант, до обов'язкового набору можна додати гумові чоботи для проливних дощів і сандалі або туфлі для садка / школи. З метою економії можна не купувати взуття спеціально для школи або дитячого садка, а носити те, що передбачалося на кожен день.
Як вибрати зимове взуття дитині?
Для зимового взуття допускається більший "запас", ніж для літнього. Тому, визначаючись із запитанням, як вибрати зимове взуття дитині, виміряйте довжину її стопи і сміливо додайте 10-12 мм. При примірці зимових черевик або чобіт має сенс надіти шкарпетки такої фактури, які ви будете надягати дитині під цю взуття.

Обов'язково зверніть увагу на те, щоб підошва була не ковзаючою. Уточніть, як впливає низька температура повітря на цю властивість, щоб в мороз взуття було таким же стійким.

Яким має бути дитяче зимове взуття? Непромокаюче, з відмінними термозберігаючими властивостями, легке, зручне, що добре фіксується на нозі (щоб із замету ненароком не витягнути ногу без черевика), виконане з якісних матеріалів.
Як вибрати взуття дитині на літо?
Різниця в покупці дитячого взуття на зимовий і літній сезон полягає, власне, в різниці допустимого "запасу" - вільного місця між фактичною довжиною стопи і довжиною устілки (саме устілки, які не підошви!) взуття. Щоб правильно вибрати літнє взуття дитині, не перевищуйте величину "запасу" більш, ніж на 0,5-0,8 см, інакше дитині буде просто незручно, особливо, якщо сандалі і босоніжки він буде носити без шкарпеток.
Переконайтеся, що застібки і фіксатори надійно тримають взуття на ніжці і не відстебнуться при першій же спробі пробігтися.
Устілка в літнього взуття обов'язково повинна бути виконана з натуральних дихаючих матеріалів (втім, це стосується дитячого взуття на будь-який сезон).
Як вибрати взуття однорічній дитині?
Питання про те, як вибрати взуття однорічній дитині, найчастіше задають батьки з невеликим стажем в покупках дитячого взуття - адже малюк ледь-ледь навчився ходити.

Перш за все, купуйте якісне взуття. Не беріть взуття, що було у вжитку, що залишилось після братиків-сестричок-діток подруг -для взуття властиво повторювати анатомічний малюнок ніжки свого власника, але ж це справа індивідуальна.

Обов'язково керуйтеся рекомендаціями ортопеда - вибір моделі буде залежати від того, чи правильно розвивається стопа малюка або ж є відхилення від норми. У першому випадку підійдуть повсякденні моделі, в другому - потрібно буде купити спеціальне ортопедичне взуття.
Подивіться, як поводиться дитина в новому взутті - якщо вона відчує дискомфорт, своєю поведінкою вона мимоволі дасть вам це зрозуміти (капризи, рішуча відмова стояти або ходити, часті падіння або спотикання і т.д.).
Як правильно купити взуття дитині?
З кожним роком з дня покупки першого взуття не так часто виникає питання - як правильно купити взуття дитині, однак на самому початку "бебі-шопінгу" в процесі покупки, можливо, можуть виникати труднощі.

Вибираючи черевики або чобітки, покладайтеся на відчуття дитини - вона  має відчувати тільки комфорт. Зовсім маленькі вам, звичайно, про це не скажуть, тому взуйте дитину в нове взуття і поспостерігайте за її поведінкою - якщо при ходьбі віна не спіткнеться, не відмовляється ходити, не вередує - то, швидше за все, взуття зручне.

Обов'язково прощупайте взуття і переконайтеся, що в області швів відсутні нерівності, які під час носіння можуть завдавати боль.

Дуже важливий аспект покупки взуття - її відповідність розміру ноги малюка. Чим молодша дитина, тим швидше росте його ніжка, і найчастіше взуття носиться лише один сезон. Тому не варто купувати дитяче взуття малюкам на виріст - ви напевно не вгадаєте, і "запас" буде або занадто великим, або буде відсутній зовсім, а ні те, ні інше неприпустимо.

Розмір зручно підбирати за допомогою "сліду" - трафарету дитячої стопи, зробленого самостійно.
Яким має бути дитяче взуття?
Дуже різнопланове питання - яким має бути дитяче взуття? - Вимагає різнопланових відповідей.
Дитяче взуття має бути якісним, з натуральних матеріалів, що має бути підтверджено відповідними знаками на самій моделі або коробці.

У конструкції взуття повинні бути дотримані вимоги ортопедії, що сприяють правильному розвитку стопи (устілка з анатомічними виступами і западинами, гнучка підошва, що повторює рух стопи під час ходьби або бігу, задник, що забезпечує фіксацію п'яти, каблук, що відповідає віку, і т.д.).

Обов'язкова ознака правильного взуття - в ній повинно бути зручно самій дитині.

Міркуючи про те, якою має бути дитяче взуття, неодмінно важливо уточнити, що взуття має відповідати розміру ноги саме в той момент, коли дитина її носить. Черевики, куплені "на виріст", не можна надягати до того часу, поки нога до нього не доросла. І навпаки - доношене до розміру "зовсім впритул" взуття треба змінити на те, що підходить.
Як вибрати перше взуття для дитини?
Важливими в обновці є два аспекти - правильність з точки зору ортопедії та зручність для самого малюка. Якщо ви досить чітко уявляєте собі відповідь на перше запитання і легко зможете впоратися з другим, то проблему - як вибрати першу взуття для дитини - для вас буде елементарно розв'язати. При нормальному розвитку стопи, сміливо можете купити дитині повсякденне взуття, при цьому зверніть увагу на якість самого взуття, натуральність матеріалів, відповідність рекомендаціям ортопедів (жорсткий задник, гнучка підошва, супінатор). Якщо ж виявлено порушення, слід придбати спеціальну ортопедичне взуття, керуючись конкретним - вашим - діагнозом.
Як правильно визначити розмір взуття дитини?
У нас прийнята метрична система розмірів взутті, інше питання в тому, що у кожного виробника взуття розмірна сітка часто відрізняється від еталону, як в більшу, так і в меншу сторону. Тому сьогодні простіше орієнтуватися не на цифри, а на фактичну довжину стопи. Зручно всього вибрати відповідний розмір, використовуючи так званий "слід" - трафарет з дитячої стопи.
Як правильно зробити слід з ніжки дитини?
Такий трафарет - основний орієнтир в розмірній сітці моделі, і саме він буде визначальним фактором при покупці взуття за умови відсутності самої дитини. Знання, як правильно зробити слід з ніжки дитини, обов'язково стане в нагоді, якщо ви плануєте покупку без нього.

Нехай дитина стане на лист щільного паперу або картону. Важливо, щоб він саме стояв, спираючись на ноги всією своєю вагою, а не сидів або лежав. Тримаючи олівець або ручку під прямим кутом до поверхні, на якій стоїть дитина, ретельно обведіть стопу і потім виріжте готовий трафарет. Найкраще робити слід ввечері - якщо ви порівняєте результати ранкового і вечірнього виміру, то переконаєтеся, що вранці довжина стопи буде трохи менше. Це через те, що за день ніжки набрякають, навіть у маленьких дітей.
Як правильно підібрати ортопедичне взуття дитині?
Взагалі питання, як правильно підібрати ортопедичне взуття дитині, перед батьками вже не повинен стояти, оскільки його рішення покладено на лікаря-ортопеда. Від батьків же правильність вибору залежить лише в тому, щоб проконтролювати відповідність запропонованої продавцем-консультантом пари виставленому діагнозу.

З іншого боку, примірка - частина питання про те, як правильно підібрати ортопедичне взуття дитині. Зверніть увагу на те, щоб пара була точно за розміром - інакше весь сенс необхідних опуклостей і поглиблень просто буде загублений. Супінатор, якщо він потрібен у вашому випадку, повинен знаходитись точно на своєму місці. Фіксуючі ремінці не повинні перетягувати ногу, задник - різати, а носок - тиснути. Такий дискомфорт - не найкращий спосіб лікування деформацій стопи, якщо навіть ви збираєтеся носити правильне ортопедичне взуття.
Яка ортопедичне взуття для дітей краще?
Отже, фахівець вручив діагноз з описом патологічної деформації, і батьки штурмом беруть інтернет, намагаючись з'ясувати, яка ортопедичне взуття для дітей краще. Відповідь однозначна: краще те взуття, яка виготовлене відповідно до медичних вимог. Вибирайте не певну торгову марку, вибирайте якість, підтверджену документально. Наприклад, моделі ТМ Ортекс і 4rest-Орто виконані з урахуванням міжнародних стандартів якості і рекомендовані Міністерством охорони здоров'я України, про що у нас є відповідні документи.
Що таке каблук Томаса?
Дуже просто пояснити, що таке каблук Томаса, скориставшись наочним прикладом. Переверніть "догори ногами" одиницю правильного ортопедичного взуття, і ви побачите, що підошва виконана не зовсім так, як в черевиках або сандалях, призначених для повсякденного носіння. Він має неправильну форму, скошену на одну сторону. Якраз так виглядає підошва з каблуком Томаса. Сторона скосу варіюється в залежності від діагнозу: при Вальгус подовжена частина підтримує середню частину стопи з внутрішньої сторони, при Варус - з зовнішньої.
Яке ортопедичне взуття купити дитині?
У разі, якщо у Вашої дитини деформовані стопи, Вам потрібно визначити діагноз. Це важливе питання дозвольте вирішувати фахівцю ортопеду. Саме він визначає, яким чином впливати на деформації стоп і, відповідно, яке ортопедичне взуття купити дитині. Краще робити покупку взуття з поставленим фахівцем діагнозом, і ми підберемо для вас відповідну пару, ґрунтуючись на рекомендаціях лікаря. Взуття ж для профілактики захворювань стоп ми можемо підібрати для Вас без призначень лікаря.
Як вибрати ортопедичне взуття?
Перед тим як вибрати ортопедичне взуття, потрібно знати, які конкретно патології дитячої ніжки ви зібралися цієї взуттям виправляти. Тому що для кожного конкретного діагнозу існує свій тип ортопедичного взуття. Найпоширеніші патології стоп - вальгусная або варусна деформація, нерідко обидві вони супроводжуються плоскостопістю. Який тип підходить саме вашій дитині, однозначно може сказати тільки фахівець. Так що питання "як вибрати ортопедичне взуття" ставити не зовсім коректно. Лікар призначає носіння взуття відповідно до діагнозу, а ви купуєте потрібну модель. І вже із запропонованих пар вибираєте свою, керуючись суб'єктивними, в тому числі естетичними критеріями.
Чи потрібне дитині ортопедичне взуття?
Щоб зрозуміти, чи потрібне дитині ортопедичне взуття, потрібна впевненість у правильності чи неправильності процесу розвитку його стопи. Якщо на черговому медичному огляді лікар-ортопед не виявив патологічних відхилень і виніс вердикт "здоровий", то спеціальне ортопедичне взуття дитині не потрібне.

В якості профілактики плоскостопості або інших небажаних деформацій малюкові можна купити профілактичне ортопедичне взуття, носіння якої направлено на здоровий, природній розвиток стопи.

Якщо ж лікар діагностував зміни, на які необхідно вплив ззовні, ви отримаєте призначення на носіння конкретного ортопедичного взуття, і його лікувальні властивості будуть спрямовані на виправлення проблеми саме вашої дитини. Якщо у Вас є діагноз від лікаря, повідомте його нам, і ми допоможемо підібрати відповідне призначенню взуття.
Кому потрібно носити ортопедичне взуття?
Розрізняють лікувальне і профілактичне ортопедичне взуття. Перше призначене для здорових ніжок - його носять в якості профілактики деформацій стопи. Якщо ж лікар-ортопед зазначив патологічні зміни в розвитку стопи, така дитина автоматично потрапляє в групу людей, кому рекомендується носити ортопедичне взуття, причому підібране строго відповідно до діагнозу.
Чим відрізняється ортопедичне взуття від повсякденного?

Є ознаки, за якими ви зможете відрізнити ортопедичне взуття від повсякденного.

  • Жорсткий високий задник, жорсткі і дуже щільні берци (бічні деталі взуття в частині п'яти) - саме ці частини відповідальні за міцну фіксацію ніжки.
  • Наявність супінатора - для підтримки поперечного або поздовжнього зводу стопи, в разі його відсутності, за показаннями, - особливе анатомічне ложе устілки.
  • В основному все лікувальне ортопедичне взуття має каблук Томаса - щоб підтримувати в правильному положенні середній відділ стопи.
  • Колодка спеціальної форми - для кожного виду деформації.

У будь-якому випадку, покупці часто звертаються в наш магазин, маючи на руках конкретні діагнози, і кожному з них відповідає певний вид ортопедичного взуття. Так само часто у нас купують взуття для профілактики деформацій. Наші консультанти з задоволенням підкажуть, яка саме модель - Ваша.
Чи необхідний супінатор в ортопедичному взутті?
Відповідь на питання, чи потрібен супінатор в ортопедичного взутті, залежить від точного діагнозу, поставленого лікарем-ортопедом. Наприклад, якщо варусна деформація супроводжується плоскостопістю, то супінатор обов'язковий. У певних випадках при Варус супінатор протипоказаний. Вальгусная постановка вимагає присутність супінатора, в тому числі в нюансах, пов'язаних з супроводжуючим деформацію плоскостопістю. Плоскостопість як самостійна зміна - поздовжня або поперечна - також потребує супінатори. У нашому інтернет-магазині є моделі як з супінатором, так і без нього. Потрібний різновид ортопедичного взуття ми Вам допоможемо підібрати залежно від призначення лікаря.
Навіщо ортопедичному взуттю високий задник?
Одна з відмінностей взуття, призначеного для лікування деформація стопи, - високий задник. І якщо предметом дослідження будуть босоніжки, сандалі, туфлі або будь-які інші моделі, які в звичайному, повсякденному стані не перевищують рівня щиколоток, ви з першого погляду зможете розпізнати ортопедичне взуття. Однак чи знаєте ви, чому в ортопедичного взуття високий задник? Справа в тому, що при лікуванні варусної, і особливо вальгусной стопи та X-подібної деформації дуже важлива абсолютна фіксація ноги в області п'яти, в тому числі для того, щоб працювали й інші деталі ортопедичного взуття, такі як супінатор, підошва та ін. Так що високий жорсткий задник у парі з ущільненими жорсткими берцями сприяє правильному положенню п'яткової кістки, виключає подальший розвиток патології та виправляє вже виниклу проблему.
Задайте Ваше питання
Ваше iм'я*:

Ваше питання:*:

Ваш e-mail для відповіді:*:

Відправляючи форму, я даю згоду на обробку персональних даних .