Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Наперекір сумній ортопедичній статистиці

Переглядів: 1843

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 1

Відразу скажемо, що картинка, яка передує цій статті, не помилка і не «глюк» сайту. Ми вибрали її навмисно, тому що ця ілюстрація найбільш точно демонструє ситуацію, про яку піде мова. У сенсі іносказання, звичайно.

Ця картинка, особливо взимку, часто випливає в стрічках соцмереж, як графічне відображення комічної історії про дівчинку, яка виконувала шкільне завдання на тему «Ким я хочу бути?». Мається на увазі, що викладач, перевіряючи роботу, бачить на малюнку маму дівчинки, танцюючу біля пілону на радість марнотратників життя, які обсипають танцівницю купюрами. Потім мама перевертає сенс малюнка з ніг на голову: виявляється, вона продає лопати в магазині, і коли місто засипає сніг, у неї, природньо, немає відбою від покупців. А дівчинка просто хоч е стати такою ж вдалою продавчинею ☺

«Причому ж тут лопати до ортопедії?» - запитаєте ви, не вловивши іншого сенсу. А ось до чого. Як і у зими, яка змушує автолюбителів та інших пересічних громадян, обзаводитися лопатами, у нас, виробників і продавців дитячого ортопедичного взуття, також є своя статистика. Причому, на відміну від успішних комерсантів, з їх жвавою торгівлею лопатами, наша статистика зовсім не тішить...

Чи знаєте ви, що після безтурботного літа обсяг продажів ортопедичного взуття для дітей виростає у кілька разів? Крім зміни сезону і початку нового навчального року, це відбувається ще й тому, що влітку, з його свободою в усьому, діти не дотримуються ні профілактичних заходів, ні лікарських приписів, що стосуються правильного розвитку стоп. У тому числі звідси і зростання сезонних продажів. Взимку - лопати. У міжсезоння - гумові чоботи. Влітку - панамки. А восени - ортопедичне взуття, наприклад, ортопедичні кросівки для дівчинки або хлопчика, яке повинне виправити літні помилки батьків.

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 2

Так-так, саме батьки, купуючи у нас осіннє взуття своїм дітям, скаржаться: що лікування ортопедичної проблеми, яке почалося так, здавалося б, оптимістично, під кінець літа, не тільки зійшло нанівець, а й зазнало значного регресу.

На наш погляд, причин такого невеселого результату може бути кілька:

 1. зневажливе відношення до взуття, яке діти без відхилень в ортопедії носять влітку;
 2. абсолютна відсутність на літній взуттєвій полиці правильного ортопедичного взуття, яке рекомендовано при конкретній ортопедичній деформації (плоскостопість, варусна або плоско-вальгусна постанова стоп);
 3. недотримання рекомендацій ортопеда, спрямованих на зміцнення стоп.

Здоровим стопам - правильне взуття!

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 3

«Ногам теж жарко!» - вирішує турботлива матуся і купує доньці милі шльопанці, в яких геть відсутня будь-яка фіксація на нозі.

Між тим, до 5-ти років (ще раз: ДО П'ЯТИ!) Бажано носити взуття переважно з закритим задником. І чим дитина молодша, тим у більшому пріоритеті ця вимога.

Якщо стопи завалені до середини, задник у списку must have - до 7-ми років, поки стопа активно формується.

А ось дитині без ортопедичних деформацій зовсім не обов'язково купувати жорстке взуття з високим задником - так, багато батьків впадають у крайнощі в своїй турботі. Однак задник, тим не менш, необхідний - в міру жорсткий. Саме взуття повинно надійно фіксуватися липучками або застібками, щоб нога не бовталася. Особливо п'ята - власне, для цього задник і потрібен.

Які ж критерії ідеального літнього взуття для здорових ніжок, які потребують профілактики, але не лікування? Перерахуємо:

 • комфортні для носіння - у взутті дитині ходити і бігати все літо, і вона повинна хотіти робити це у своєму новому взутті;
 • не вузькі в носовій частині;
 • невеликі за розміром (допускається запас не більше 1 см). Саме собою, носіння взуття, яке вже мале за розміром, також апріорі під забороною;
 • наявність невисокого в міру укріпленого задника;
 • відмінна фіксація липучками або іншими пристосуваннями;
 • перевагою є наявність невеликого каблучка (зверніть увагу, що конструкція підошви деяких моделей - наприклад, багатьох кросівок або взуття з корковою устілкою, - передбачає підвищення рівня в районі п'яти - в такому випадку каблук не потрібен);
 • натуральні матеріали.

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 4

Ось відмінний приклад найбільш відповідного взуття для здорових стоп.

Важливо враховувати той факт, що у віці 1-2 років постановка ніг буває О-образна. Не переймайтеся, найчастіше це не патологія, і будь-яких особливих показань для носіння спеціального лікувального взуття немає. Детальніше ми розповімо про це в наших наступних публікаціях.

Рекомендація лікаря - обов'язкова до виконання

Взуття, яке рекомендував лікар (будемо виходити з того, що ви звернулися до хорошого лікаря) для виправлення конкретної деформації, не можна ігнорувати. Ні, навіть так: КАТЕГОРИЧНО НЕ МОЖНА. Тому що неприйнятно надовго переривати курс лікування. Крапка.

Босоноге літо

Ходіння босоніж - чисте здоров'я. Це справжнісінька тренування для стоп, в той час поки вони знаходяться в природному стані. При цьому зміцнюються м'язи, зв'язки отримують необхідний тонус, правильно формується звід стопи. Галька, пісок, трава, смуги перешкод на дитячих майданчиках - у веселу гру можна перетворити будь-яку можливість побігати босоніж.

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 5

... Хоча ми й почали з гумору, однак зовсім не збираємося применшувати осіннє питання про загострення ортопедичних проблем у дітей. Тому що кожного вересня статистика з наполегливою регулярністю повторюється. Приділіть, будь ласка, увагу тому, що носять влітку ваші діти. Бігають вони босоніж по траві і піску. Чи носять коригувальне і лікувальне ортопедичне взуття, відповідно до рекомендації лікаря.

Наші діти - майбутнє нашої країни. Нехай воно буде здоровим!

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 6

Наперекір сумній ортопедичній статистиціНаперекір сумній ортопедичній статистиці

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Що таке гіперпронація стопи?
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни1056

  Ортопедичне взуття в Україні і яким воно має бути – це вже довгий час суперечлива тема. Але якщо застосувати звичайну логіку - то все виявиться набагато простішим і зрозумілішим.

  Як вибрати ортопедичну подушку
  Як вибрати ортопедичну подушку1514

  Як правильно вибрати зручну ортопедичну подушку для сну?

  Читати всі статті