Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Нд 9.00-19.00


Наперекір сумній ортопедичній статистиці

Переглядів: 1547

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 1

Відразу скажемо, що картинка, яка передує цій статті, не помилка і не «глюк» сайту. Ми вибрали її навмисно, тому що ця ілюстрація найбільш точно демонструє ситуацію, про яку піде мова. У сенсі іносказання, звичайно.

Ця картинка, особливо взимку, часто випливає в стрічках соцмереж, як графічне відображення комічної історії про дівчинку, яка виконувала шкільне завдання на тему «Ким я хочу бути?». Мається на увазі, що викладач, перевіряючи роботу, бачить на малюнку маму дівчинки, танцюючу біля пілону на радість марнотратників життя, які обсипають танцівницю купюрами. Потім мама перевертає сенс малюнка з ніг на голову: виявляється, вона продає лопати в магазині, і коли місто засипає сніг, у неї, природньо, немає відбою від покупців. А дівчинка просто хоч е стати такою ж вдалою продавчинею ☺

«Причому ж тут лопати до ортопедії?» - запитаєте ви, не вловивши іншого сенсу. А ось до чого. Як і у зими, яка змушує автолюбителів та інших пересічних громадян, обзаводитися лопатами, у нас, виробників і продавців дитячого ортопедичного взуття, також є своя статистика. Причому, на відміну від успішних комерсантів, з їх жвавою торгівлею лопатами, наша статистика зовсім не тішить...

Чи знаєте ви, що після безтурботного літа обсяг продажів ортопедичного взуття для дітей виростає у кілька разів? Крім зміни сезону і початку нового навчального року, це відбувається ще й тому, що влітку, з його свободою в усьому, діти не дотримуються ні профілактичних заходів, ні лікарських приписів, що стосуються правильного розвитку стоп. У тому числі звідси і зростання сезонних продажів. Взимку - лопати. У міжсезоння - гумові чоботи. Влітку - панамки. А восени - ортопедичне взуття, яке повинне виправити літні помилки батьків.

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 2

Так-так, саме батьки, купуючи у нас осіннє взуття своїм дітям, скаржаться: що лікування ортопедичної проблеми, яке почалося так, здавалося б, оптимістично, під кінець літа, не тільки зійшло нанівець, а й зазнало значного регресу.

На наш погляд, причин такого невеселого результату може бути кілька:

 1. зневажливе відношення до взуття, яке діти без відхилень в ортопедії носять влітку;
 2. абсолютна відсутність на літній взуттєвій полиці правильного ортопедичного взуття, яке рекомендовано при конкретній ортопедичній деформації (плоскостопість, варусна або плоско-вальгусна постанова стоп);
 3. недотримання рекомендацій ортопеда, спрямованих на зміцнення стоп.

Здоровим стопам - правильне взуття!

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 3

«Ногам теж жарко!» - вирішує турботлива матуся і купує доньці милі шльопанці, в яких геть відсутня будь-яка фіксація на нозі.

Між тим, до 5-ти років (ще раз: ДО П'ЯТИ!) Бажано носити взуття переважно з закритим задником. І чим дитина молодша, тим у більшому пріоритеті ця вимога.

Якщо стопи завалені до середини, задник у списку must have - до 7-ми років, поки стопа активно формується.

А ось дитині без ортопедичних деформацій зовсім не обов'язково купувати жорстке взуття з високим задником - так, багато батьків впадають у крайнощі в своїй турботі. Однак задник, тим не менш, необхідний - в міру жорсткий. Саме взуття повинно надійно фіксуватися липучками або застібками, щоб нога не бовталася. Особливо п'ята - власне, для цього задник і потрібен.

Які ж критерії ідеального літнього взуття для здорових ніжок, які потребують профілактики, але не лікування? Перерахуємо:

 • комфортні для носіння - у взутті дитині ходити і бігати все літо, і вона повинна хотіти робити це у своєму новому взутті;
 • не вузькі в носовій частині;
 • невеликі за розміром (допускається запас не більше 1 см). Саме собою, носіння взуття, яке вже мале за розміром, також апріорі під забороною;
 • наявність невисокого в міру укріпленого задника;
 • відмінна фіксація липучками або іншими пристосуваннями;
 • перевагою є наявність невеликого каблучка (зверніть увагу, що конструкція підошви деяких моделей - наприклад, багатьох кросівок або взуття з корковою устілкою, - передбачає підвищення рівня в районі п'яти - в такому випадку каблук не потрібен);
 • натуральні матеріали.

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 4

Ось відмінний приклад найбільш відповідного взуття для здорових стоп.

Важливо враховувати той факт, що у віці 1-2 років постановка ніг буває О-образна. Не переймайтеся, найчастіше це не патологія, і будь-яких особливих показань для носіння спеціального лікувального взуття немає. Детальніше ми розповімо про це в наших наступних публікаціях.

Рекомендація лікаря - обов'язкова до виконання

Взуття, яке рекомендував лікар (будемо виходити з того, що ви звернулися до хорошого лікаря) для виправлення конкретної деформації, не можна ігнорувати. Ні, навіть так: КАТЕГОРИЧНО НЕ МОЖНА. Тому що неприйнятно надовго переривати курс лікування. Крапка.

Босоноге літо

Ходіння босоніж - чисте здоров'я. Це справжнісінька тренування для стоп, в той час поки вони знаходяться в природному стані. При цьому зміцнюються м'язи, зв'язки отримують необхідний тонус, правильно формується звід стопи. Галька, пісок, трава, смуги перешкод на дитячих майданчиках - у веселу гру можна перетворити будь-яку можливість побігати босоніж.

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 5

... Хоча ми й почали з гумору, однак зовсім не збираємося применшувати осіннє питання про загострення ортопедичних проблем у дітей. Тому що кожного вересня статистика з наполегливою регулярністю повторюється. Приділіть, будь ласка, увагу тому, що носять влітку ваші діти. Бігають вони босоніж по траві і піску. Чи носять коригувальне і лікувальне ортопедичне взуття, відповідно до рекомендації лікаря.

Наші діти - майбутнє нашої країни. Нехай воно буде здоровим!

Наперекір сумній ортопедичній статистиці Фото 6

Наперекір сумній ортопедичній статистиціНаперекір сумній ортопедичній статистиці

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

   Як визначити розмір взуття
  Як визначити розмір взуття29663

  Для того, щоб ортопедичне взуття виконувало свої функції, дуже важливо правильно підібрати розмір, відповідний до розміру стопи.

  Як не можна обирати ортопедичне взуття!
  Як не можна обирати ортопедичне взуття!2633

  На просторах інтернету, ви можете прочитати безліч статей з порадами, як усе ж правильно обирати ортопедичне взуття...

  Читати всі статті