Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії.

Часи змінюються. З ними змінюються і люди, і підходи, і переваги. Зараз складно повірити, але до 19-го століття (включно!) у хворого, який потрапив до лікарні, шансів вижити було куди менше, ніж у того, який лікувався вдома, як умів. Породілля з набагато більшою ймовірністю виживала, звільняючись від тягаря поза пологового будинку, ніж у ньому. У пологових будинках жінок по всій Європі вбивала загадкова "пологова гарячка". До тієї пори, поки в 1860-х не з’ясувалося, що персонал лікарні повинен дезінфікувати руки до і після кожної процедури.

Моторошно, чи не так?

Зараз ситуація, звичайно, змінилася. Але до тепер кількість помилкових надмірних втручань у здоров'я людини часто згубно впливає на здоров'я.

І прикладів тому - безліч.

Ортопедичне взуття, що надмірно сковує. Звідси висновок - ортопедичне взуття повинно бути зручним. У переважній більшості випадків.

Призначення антибіотиків (та й інших препаратів) без гострої потреби.

Рекомендація носити окуляри у випадках, коли без них можна обійтися.

Госпіталізація хворого тоді, коли вона абсолютно не потрібна: одна з причин високої швидкості поширення вірусних захворювань під час пандемій - через лікарні.

Якщо є бажання, можете доповнити список у коментарях - він може бути більше, ніж сама стаття.

  1. Отже, критерій перший: ортопедичне взуття повинно бути зручним.

 Так, саме зручним! Незважаючи на деяку жорсткість конструкції, у порівнянні зі звичайним взуттям. Таким чином ортопедичне взуття точно не зашкодить тому, хто його носить. А іноді і жорсткість - не обов'язкова опція, коли мова йде про легкий ступінь деформації або її корекцію за рахунок устілки.

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії. Фото 1

  1. Ефективність.

 Розмірковуючи про дитяче ортопедичне взуття, за якими критеріями ми повинні оцінювати його ефективність? Це одночасно і складно, і просто: дослідним шляхом.

 Скажімо, у дитини стопи завалюються всередину. Якщо дитина взулася, і ви бачите, що постава стоп вирівнялася, - це хороший показник. В процесі носіння зверніть увагу - чи стала дитина менше втомлюватися? Довше вона може ходити, ніж раніше? Якщо це так - ви потрапили в яблучко. Зупиняйте вибір на цій або схожій моделі і в наступний раз.

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії. Фото 2

Вибір ортопедичного взуття при плоскостопості у дорослих може базуватися також на цьому критерії. Адже багато хто вже знає, що, наприклад, відразу перестає боліти поперек, коли людина з плоскостопістю взуває ортопедичні капці. Однак дитина самостійно навряд чи зможе це проаналізувати і визначити свої відчуття. Тому потрібно спостерігати за активністю. Крім того, протягом сезону носіння взуття ви можете побачити корекцію постановки стоп - це буде для вас познакою, що вибір зроблено правильний.

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії. Фото 3

Отже, визначаємо наступний найважливіший критерій – ефективність.

  1. Взуття має підійти для даної стопи за розміром.

Що стосується підбору розміру - запас повинен бути від 4 до 11 мм. Не більше 11 мм і не менше 4 мм. Для зимового взуття допускається трохи більший запас.

Також взуття повинно добре фіксуватися на стопі - в міру жорсткий задник, хороша фіксація липучками / шнурками / гумками / та ін., відповідна повнота.

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії. Фото 4

Звичайно ж, ціна, зовнішній вигляд, зносостійкість, матеріали, бренд, навіть країна виробництва і ще довгий перелік параметрів грають важливу роль у виборі взуття. Але ми виділили для вас три, на наш погляд, найголовніші. І при розробці та коригуванні моделей взуття 4Rest-Orto ми визначили для себе найважливішими саме ці три аспекти.

 Вкотре акцентуємо вашу увагу на тому факті, що взуття - тільки один із заходів у боротьбі за здоров'я стоп. Також важливо ходити по нерівних поверхнях, розвивати м'язи, вести рухливий і здоровий спосіб життя.

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії. Фото 5

Просимо відзначити в коментарях корисність цієї замітки. Якщо інформація корисна для вас - ок, будемо писати "ісчо". Також зворотний зв'язок буде корисним для нас, оскільки ми будемо розуміти чи в тому напрямі рухаємося.

 Доброго здоров'я вам і вашим близьким!

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії. Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії.