Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Вправи для стоп при плоскостопості

Переглядів: 100571

Багато з людей страждають від плоскостопості, але далеко не всі замислюються про профілактику  або лікування даного захворювання. Як же все-таки лікувати плоскостопість?

Вправи для стоп при плоскостопості Фото 1

Як відомо, будь-яку хворобу краще попереджати завчасно, ніж лікувати. При плоскостопості й для профілактики цієї хвороби потрібен цілий комплекс заходів, а ортопедичне взуття нехай і важливе, але тільки одне із заходів. На нашому сайті Ви зможете проконсультуватися й вибрати ортопедичне взуття для дітей і дорослих таких виробників як Теллус, Ортекс, 4rest-orto. Наш Консультант допоможе визначити модель, що підходить саме Вам. Якщо Ви вже вибрали ортопедичне взуття, тоді для ефективної боротьби з деформаціями стоп і ніг ми рекомендуємо ще один захід: виконувати ряд вправ.


Вправи виконуються босоніж, щодня. Отже, нижче наведений комплекс вправ для ніг, який допоможе в боротьбі із плоскостопістю, вальгусною , варусною постановкою та іншими деформаціями.

1 вправа при плоскостопості – це обертання стопами. Необхідно прийняти зручне положення на стільці, поставити п'яти на підлогу на ширині плечей. Обертання виконуються стопами в обидва боки, по черзі. Аналогічно, виконуйте вправу стоячи. Рекомендуємо робити 10 повторень.

2 вправа – у положенні стоп на ребрах. Його можна виконувати сидячи на стільці або, стоячи на підлозі, чергуючи положення. Мета вправи - ставити стопи то на внутрішню сторону підошви, то на зовнішню. Виконувати до 10 разів.

3 вправа при плоскостопості – це розгортання стоп. Її можна виконувати спочатку стоячи, опираючись руками за спинку, а потім сидячи. Якщо Вам складно виконувати таку вправу для ніг, то можна трохи присісти. Виставте ноги на ширині плечей. Потім, розвертайте стопи - спочатку з'єднуйте п'яти, потім носки. Виконуйте не менш 10 разів.

4 вправа – почерговий підйом на п'яти та на носки. Для цього поставте ноги на ширину плечей, а стопи розташуйте паралельно одна  одній. Потім, не поспішаючи виконуйте підйоми на п'ятах, а потім на носках. Кожний підйом виконувати по 10 раз. Аналогічним образом, виконуйте дану вправу для стоп стоячи на одній нозі. Чергуйте ноги, виконуючи по 10 повторень на кожній.

5 вправа при плоскостопості – це підйом на зовнішній звід стопи. Виконуйте її сидячи на стільці, при цьому ноги поставте на зовнішню сторону підошви. Саме в такому положенні стоп вставайте на ноги. Вправу повторюйте по 10 раз, але вже з положення «сидячи» на підлозі.

6 вправа – ходьба на місці. Дану вправу потрібно виконувати у швидкому темпі. Носки не можна відривати від підлоги, а стопи повинні дивитися трохи всередину, при цьому ноги згинаються в колінах. Стегна при виконанні розгойдуйте якнайбільше в сторони - вліво та вправо. При цьому необхідно тримати рівний подих і намагатися не ворушити плечима. Виконуйте 20-40 секунд.

7 вправа для ніг при плоскостопості – це низькі випади. Для цього станьте прямо. Зробіть випад ногою вперед. Після цього потрібно поміняти опорну ногу, розвернувшись на 180° градусів. Обов'язково тримайте спину прямою. Дана вправа виконується 10 разів.

Вправи із палицею

Гарних результатів можна досягти при лікуванні плоскостопості й інших деформацій, виконуючи вправи із ціпком. Для цього Вам знадобиться круглий ціпок діаметром приблизно 3 см та довжиною 1,2-1,5 метра:

 • Перша вправа – ходьба поперек ціпка. Для цього необхідно розташувати його в середині стопи, поперек. Суть даної вправи полягає саме у переступанні по ціпкові бічними кроками, від одного краю до іншого. Ця вправа допомагає лікувати поперечну плоскостопість;
 • Друга вправа – це ходьба уздовж ціпка. Для цього необхідно виконувати кроки по ціпку, розташувавши його уздовж стопи. Спочатку починаєте йти вперед носками, назад - задом наперед. Дана вправа допомагає вилікувати поздовжню плоскостопість;
 • Третя вправа – це катання ціпка ногами. Для цього потрібно катати ціпок по підлозі, спочатку кожною ногою окремо, прийнявши упор сидячи на стільці або на підлозі. Після цього катаємо ціпок двома ногами одночасно. Виконувати цю вправа потрібно протягом 5—10 хвилин щодня.

Для дітей важливо всі вправи надавати в ігровій формі. У цьому Вам допоможе Ваша фантазія та гарний настрій!

Вправи для стоп при плоскостопостіВправи для стоп при плоскостопості
 • Ірина

  Взяли ортопедичний ковричок ,дуже задоволені,особливо малюк,як нова гра)підскажіть як правильно вибрати устілки для взуття?

  Відповісти
 • Виталий Головатюк (Olvi)

  Добрий день, Ірина. Спасибі за хороший відгук , будьте здорові. Устілки потрібно підбирати під взуття в якій будете ходити Ви або ваша дитина . Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш менеджер і докладніше Вас проконсультує .

  Відповісти
 • Людмила

  Добрий день! Моїй донечці поставили діагноз плоскостопісь. Подруга підказала звернутися до вас. Ми придбали устілки . Дуже задовалені. Читаємо багато статей на цю тему. Дякуємо за вашу роботу!

  Відповісти
  • Яна Olvi (yana)

   Добрий день, Людмила!
   Дякуємо вам за відгук)
   Ми дуже раді, що ви залишилися задоволенні і устілки вам були корисними.
   Чакаємо на вас ще))

 • Евгения

  7 упражнение раз 10 читала
  Не понимаю

  Відповісти
  • Яна Olvi (yana)

   Добрый день, Евгения!
   Спасибо за ваше замечание, действительно не совсем понятно описано, мы перепишем это упражнение. Подразумевались просто низкие выпады. Столько шагов, насколько хватает длины комнаты, затем поворот и снова шаги-низкие выпады.

* — Поля, обов'язкові для заповнення

Корисно знати

Подушка від рефлюксу - нова технологія для більшого комфорту
Подушка від рефлюксу - нова технологія для більшого комфорту939

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - найпоширеніше гастроентерологічне захворювання з тенденцією до зростання.

Що таке гіперпронація стопи?
Читати всі статті

Хіти продаж