Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Нд 9.00-19.00


Дитині прописали ремінці Павлика? Відставити паніку!

Просмотров: 26910

Як правило, вердикт лікаря "дисплазія тазостегнових суглобів" лякає маму набагато менше, ніж необхідність надягти малюку ремінці  Павлика.

Тим часом кілька місяців у ремінцях Павлика – це в більшості випадків вдала спроба уникнути необоротних ускладнень, які досить ймовірно виникнуть, якщо ремінці не надягати – тому що шкода малюка. Однак саме ця жалість не на користь.

Що таке дисплазія тазостегнових суглобів?

Якщо малюку вже поставили цей діагноз, ви напевно задали мільйон питань вашому лікареві, і, за наявності інтернету, перечитали не один десяток статей на цю тему. Тому вас навряд варто навантажувати розумними словами типу абдукція та аддукція, репозиція і т.д. Тому спробуємо коротко й простіше.

Дитині прописали ремінці Павлика? Відставити паніку! Фото 1

Дисплазія тазостегнових суглобів (ДТС), діагностована в немовлят, сама по собі не є захворюванням і піддається виправленню за допомогою застосування саме ремінців Павлика, як одного з діючих варіантів. ДТС – це дефект у розвитку тазостегнового суглоба, коли він сформований неправильно або його формування не завершилося, тоді як за віком повинно було. Голівка стегнової кістки не зафіксована на своєму місці – у суглобній (вертлужної) западині – і вискакує з неї.

По положенню голівки відносно вертлужної западини розділяють три стадії дисплазії:

  • передвивих – суглоб не до кінця сформований і тому нестабільний,
  • підвивих – голівка стегна зміщена нагору убік,
  • вивих – повний зсув голівки стегна – найважча форма ДТС.

При вроджених патологіях тазостегнового суглоба ортопед також рекомендує застосування ремінців Павлика.

Що буде, якщо не лікувати дисплазію тазостегнових суглобів?

Неправильний розвиток тазостегнового суглоба – а саме це послідує за ігноруванням діагнозу ДТС – неминуче викликає порушення опорно-рухового апарату. Це кульгавість, різниця в довжині ніг, найчастіше неможливість нормальної фізичної активності, і біль, нескінченний біль під час пересування.

Як довідатися, чи  є в малюка дисплазія тазостегнових суглобів?

Звичайно, безапеляційний і точний діагноз виставить лікар-ортопед. Однак, якщо у вас є підозри, що тазостегнові суглоби маляти розвиваються неправильно, ви можете спробувати провести вдома тест-огляд самостійно.

  1. Перевірка складок на предмет симетрії. Вкладіть малюка  на животик і уважно зрівнйєте складки на його ніжках і сідничках. Вони повиннні бути строго на одному рівні – складочка до складочці.
  2. У положенні на спині зрівняйте довжину його ніжок – рівняйтеся по п’яточках. Ви не повинні побачити різниці.
  3. Подивіться, наскільки легко ви зможете розвести ніжки малюка в сторони, зігнувши їх у колінах. Ви не повинні зустріти опору, а коліна повинні легко торкнутися поверхні стола або пеленатора.

Якщо хоч один пункт викликав у вас сумнів, обов'язково проконсультуйтеся в ортопеда. Адже дуже важливо розпізнати дисплазію у віці до шести місяців – найбільш інформативним буде ультразвукове дослідження суглоба. Якщо діагноз поставлено, коли малюк вже переступив рубіж у півроку, ДТС буде лікуватися набагато довше, і період одужання може тягтися не кілька місяців, а вже кілька років. У випадках же, коли дисплазію діагностують після перших кроків, захворювання загрожує набути хронічний характер.

Ремінці Павлика – порятунок!

Саме так слід думати мамі, замість жалісних нарікань про те, як же незручно в ремінцях. Повірте, малюку незручно набагато меншою мірою, ніж ви це собі уявляєте, малюючи жахливі картини нерухомої дитини з розведеними ніжками.

Або бачите,  що малюк ще не ходить, не сидить, він не знає іншої пози, крім як горизонтальної, і він не розуміє, що ви його обмежуєте в чому-небудь. Тому не перейматесь, що йому складно, або важко, або боляче в ремінцях. Дискомфортно – так, однак ви не уявляєте собі, як швидко діти, з їхнім безпосереднім сприйняттям картини світу, пристосовуються.

Як доглядати за дитям у ремінцях Павлика?

Вперше ремінці малюку надягає лікар, підтягує до потрібного рівня згинальні штрипки, що й відводять, установивши відмітки, щоб ви правильно надягли ремінці, якщо будете їх знімати (що не рекомендується). Для виходу на потрібний кут розведення тазостегнових суглобів потрібно кілька раз відвідати ортопеда - для корекції позиції суглобів.

Важливо! Охолодження й почуття голоду або занепокоєння знижують еластичність м'язів і сухожиль, що может затруднити розведення ніжок до рекомендованого рівня. Зверніть увагу на період адаптації суглобів: якщо розводити їх не поступово, а занадто різко,  можна викликати запальний процес (симптоми: температура до 38, набряк у паховій області, неспокійний сон), у цьому випадку до його усунення лікування доведеться припинити, а потім почати все з самого початку.

Сьогоднішні ремінці зшиті з м'якої тканини – щоб відповідати ніжній шкірі малюка, адже під пристосуванням не повинне бути нічого, крім одноразового підгузка – ні повзунків, ні шортиків, ні штанців. Допускається легка сорочечка.

Коли змінюєте малюку підгузок, у жодному разі не піднімайте малюка  за ніжки, як ви робили це раніше. Покладіть  руку під сідниці й обережно піднімайте дитину тільки таким чином.

Розстібайте ремінець нагрудного бандажу під час годування й не фіксуйте його ще близько години після їжі.

Стежте, щоб на шкірі маляти не утворювалось почервонінь, однак при правильній використанні ремінців Павлика натирання не повинні виникати.

Кілька практичних порад

Ремінці ЗАВЖДИ повинні бути сухими! Тому зручно придбати дві пари ремінців, і змінювати їх відразу ж після купання – мокра тканина обов'язково натре маляті шкіру в місцях зіткнення. А надягнувши сухі ремінці  підтягнувши штрипки до потрібної відмітки, ви позбавите малюка  дискомфортних відчуттів.

У прохолодну пору року одягайте поверх ремінців  широкі спальники або конверти – цей одяг найбільш зручний.

Пам'ятайте, що дитина сприймає ремінці  набагато мужніше  аніж мами (навіть якщо в ремінцях дівчинка).

Не варто боятися, що непосидько, проти волі скований ремінцями, буде відставати в розвитку – ці хвилювання зовсім даремні!

При зустрічі з "добрими" людьми, що неадекватно реагують на положення малюка, ще й голосно жаліють його, намагайтеся не вступати в непотрібну полеміку і якомога швидше ретируйтеся. Адже головне ви знаєте самі – ви зараз допомагаєте своєму малюку отримати здоровіші ніжки, які зовсім скоро підстрибом побіжать по зелених галявинах. Будемо раді, якщо наші ради й рекомендації допоможуть Вам.

Дитині прописали ремінці Павлика? Відставити паніку!Дитині прописали ремінці Павлика? Відставити паніку!

Корисно знати

 Як визначити розмір взуття
Як визначити розмір взуття24555

Для того, щоб ортопедичне взуття виконувало свої функції, дуже важливо правильно підібрати розмір, відповідний до розміру стопи.

Як не можна обирати ортопедичне взуття!
Як не можна обирати ортопедичне взуття!2136

На просторах інтернету, ви можете прочитати безліч статей з порадами, як усе ж правильно обирати ортопедичне взуття...

Читати всі статті