Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Профілактичне взуття від патологій та наслідків

Переглядів: 4028

"Є у вас взуття від плоскостопості?" – запитує умовна мама продавця в умовному взуттєвому магазині. Це саме та сама турботлива мама, яка прагне заздалегідь підстелити соломки у відомому місці, іншими словами, намагається уникнути небажаних змін у розвитку стопи. Це, до речі, дуже важливий нюанс – профілактичне взуття підходить саме в тому випадку, якщо серйозних змін не виявлене, таке взуття звичайно купують і носять із міркувань попередити діагноз, а не лікувати вже саме захворювання і його наслідки.

Як виглядає профілактичне взуття?

Для початку давайте визначимося, чим відрізняється ортопедичне профілактичне взуття від ортопедичної лікувальної.

Якщо в лікувальному ортопедичному взутті превалюють обов'язкові вимоги до постановки стопи, оснащені твердим задником і високими твердими ж берцами, додатковими фіксаторами, то профілактичне взуття, при всьому дотриманні критеріїв правильного взуття, залишається все-таки більше комфортним. Адже воно по суті не виправляє, а є профілактичним заходом – саме для того, щоб нічого не виправляти згодом.

Отже, конструкція профілактичного взуття не така тверда й висока, як у випадках з ортопедичними черевиками або сандаліями

Профілактичне взуття від патологій та наслідків Фото 1

Задник обов'язковий, однак він не обов'язково дуже високий. Словом, не потрібно заважати здоровій стопі розбудовуватися й силою насаджувати форму.

У конструкції необхідний невеликий каблучок, при цьому його висота, довжина й ширина повинна відповідати віку дитини.

Присутність супінатора обов'язкова, якщо дитині більш півтора років. Якщо купуєте профілактичне взуття дитині поменьше, зверніть увагу на форму й розмір супінатора – він не повинен бути високим і занадто щільним. Якщо в дитячій – дуже дитячій, для малят до 18-ти місяців – супінатора немає зовсім, це припустиме. Адже на місці, де в дорослих людей поздовжній звід, у карапузів - природній жировий прошарок у середньому відділі стопи.

Матеріали, з яких виготовлено взуття, кращі натуральні – але це стосується взагалі всього повсякденного взуття, незважаючи на його призначення.

Відзначимо окремим пунктом таку опцію одного з видів нашого профілактичного взуття, як коркова підошва – легкий, гігієнічний матеріал. А головне – спеціальна форма, що враховує анатомічні особливості, природній рельєф стопи.

Будь ласка, попадайте в розмір!

При покупці будь-якого взуття, не тільки спеціальної ортопедичної, або профілактичної, а навіть повсякденної, будь це самі звичайні сандалики для прогулянки у дворі, дуже важливо підбирати правильний розмір. У занадто тісній або, навпаки, великому взутті всі важливі вилучення й опуклості виявляться не на своєму місці, і тоді весь їхній зміст буде не тільки загублений, але навіть перекручений і принесе шкоду.

Як правильно підібрати профілактичне взуття?

Вот і прийшов момент вибору взуття. Допустимо, ми вірно вибрали розмір, взуття з натуральних матеріалів і підходящої для профілактичного взуття конструкції. Як же нам підібрати взуття? Якщо в лікувальному взутті, насамперед, важлива тверда фіксація, що не допускає розвитку деформації, то у випадку із профілактикою превалює інший критерій – дитині повинне бути зручно. Про Вашу вимогу згадайте консультантові інтернет-магазину або стаціонарної торговельної точки. Після одержання взуття під час приміряння попросите дитину присісти, пострибати, пройтися й стежите, щоб хода не спотворювалася. От і вся наука вибору :)

И ще раз нагадуємо, що профілактика – це не лікування. Якщо ви вирішили купити дитині профілактичне взуття, це не визначає, що ви вилікуєте плоскостопість, варусну або плоско-вальгусну постанову стоп. Якщо діагноз як такий уже поставлений, профілактичним взуттям отут проблему не розв'язати – у цьому випадку лікар призначає носіння саме лікувального ортопедичного взуття з урахуванням конкретної патології, називаючи при цьому діагноз. При цьому потрібно пам'ятати, що гарне взуття – це тільки одна з комплексу заходів для боротьби за здоровіші стопи дитини.

Профілактичне взуття від патологій та наслідківПрофілактичне взуття від патологій та наслідків

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Що таке гіперпронація стопи?
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни1353

  Ортопедичне взуття в Україні і яким воно має бути – це вже довгий час суперечлива тема. Але якщо застосувати звичайну логіку - то все виявиться набагато простішим і зрозумілішим.

  Читати всі статті

  Хіти продаж