Подаруйте своїй спині подушку!

Ортопедичні подушки для сидіння - це особлива група товару. І її особливість як раз у призначенні. Одні ортопедичні подушки можна купити, керуючись бажанням досягнення додаткового комфорту. Тоді як придбання подушки для сидіння, найчастіше, необхідно виходячи з медичних показань, а також - увага! - для профілактики ризику виникнення цих самих показань.

Левову частку дня людина проводить у сидячому положенні. Коли приймає їжу, коли знаходиться за кермом, коли працює - якщо робота пов'язана з офісною зайнятістю, коли дивиться фільми або улюблені телешоу. І навіть у цей момент, ви, напевно, сидите - за ноутбуком або PC, з телефоном або планшетом у руках. І, напевно, ви сидите не зовсім правильно. Будь ласка, спробуйте прямо зараз поглянути з боку на себе, не змінюючи положення свого тіла. Бачите: одне плече вище іншого, хребет скоцюбився в сумну букву «С» ...

Тим часом дуже важливо під час сидіння зберігати правильну поставу - адже основне навантаження припадає на хребет, а це, образно висловлюючись, центральна вісь людського організму, на якій, власне, все й тримається :) Так ось, існують спеціальні ортопедичні подушки, які як раз допомагають хребту не карлючитися, утримуючи спину в потрібному положенні, забезпечуючи необхідний їй ергономічний рельєф.

Подушки для сидіння умовно можна розділити на два типи:

 1. для хребта - такі подушки підкладають під спину, спираючись на них під час сидіння,
 2. під сідниці (під куприк) - на них безпосередньо сидять (їх також називають ректальні подушки).

Далі виділяють різновиди в залежності від наповнювача, матеріалу чохла, форми і розміру виробу.

Подаруйте своїй спині подушку! Фото 1

Подаруйте своїй спині подушку! Фото 2

Так, спочатку здається, що в цьому розмаїтті зрозуміти, як вибрати подушку для сидіння, просто неможливо. Однак, це хибне враження.

Насправді, щоб розібратися, важливо шукати свою правильну подушку, виходячи з потреб. Тобто, ви повинні чітко орієнтуватися в тому, які саме очікування повинна виправдати ваша покупка, що вона зобов'язана «вміти» і як працювати, щоб не тільки благотворно впливати на ваш організм, але й допомагати йому в наявних проблемах.

Статистика стверджує, що після сорока років спину починає «відчувати» практично будь-хто. А на кожних п'ять чоловік цієї вікової групи у одного вже є очевидні порушення опорно-рухового апарату, підтверджені конкретним діагнозом. Зазвичай найболючіше «б'є» по спині сидяча робота - це водії, офісні працівники, службовці.

Сидячий спосіб життя дає колосальне навантаження на суглоби і міжхребцеві диски.

Справа в тому, що при безперервному сидінні в незмінній позі страждають одні й ті ж м'язи. Тому що вони знаходяться в постійній напрузі, або, якщо висловлюватися мовою медицини, в небезпечному стані напівспазму. Це загрожує виникненням ущільнень у м'язах (тригерних зон), які, як правило, локалізуються в м'язах шийного, плечового і поперекового відділів, а також сідниць.

До яких наслідків може призвести сидячий спосіб життя? Остеохондроз, запалення і загострення хронічних станів органів статевої системи, варикоз, викривлення хребта, порушення роботи серця і всієї серцево-судинної системи, зайва вага, ризик виникнення цукрового діабету 2-го типу, киснева недостатність, геморой і т.д.

«Стійте-стійте! Досить вже страшних прикладів! Ось у мене сидяча робота, і ніяких проблем зі спиною немає! »- вигукне чи не кожен читач, який перейнявся описаними наслідками і вважає себе цілком здоровим.

Не хочеться продовжувати вас лякати, але це ПОКИ немає проблем. Перенапруження м'язів рано чи пізно обов'язково дасть про себе знати.

Звичайно, якщо ви бігаєте вранці, або три-чотири рази на тиждень даєте своєму тілу фізичні навантаження, або щопівгодини перериваєте свою сидячу роботу, присідаєте, розмахуєте ногами та руками, робите нахили і крокуєте на місці - хвилюватися вам справді немає сенсу. Однак, якщо ви перебуваєте в сидячому положенні без перерви понад дві години поспіль - ризик виникнення ускладнень вже однозначно існує.

Правильно підібрана подушка буде працювати на полегшення стану і профілактику виникнення порушень, мінімізуючи ризики загрози здоров'ю. Ось лише деякі властивості цього корисного вироби:

 • попередження болів в області шийного і плечового пояса, попереку і всього хребетного стовпа за рахунок розвантаження відповідних м'язів,
 • зниження навантаження на куприк і область малого тазу,
 • нормалізація кровообігу,
 • зняття втоми і напруги в спині - у всіх її відділах,
 • майбутнім мамам - полегшення очікування малюка на пізніх термінах вагітності,
 • профілактика захворювань, властивих сидячому способу життя (остеохондроз, сколіоз, варикоз, геморой, порушення серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату і т.п.),
 • збереження правильної, природної постави при сидінні та ін.

Подаруйте своїй спині подушку! Фото 3

Подаруйте своїй спині подушку! Фото 4

Крім того, потрібна подушка допоможе полегшити стан при певних медичних показаннях:

 • профілактика пролежнів,
 • зняття навантаження й забезпечення необхідного комфорту під час відновлення після травм або хірургічного втручання,
 • нормалізація кровообігу в органах малого тазу і, як наслідок, зменшення больових відчуттів в післяпологовий або післяопераційний період та ін.

Залежно від мети і сфери застосування, наповнювач подушки для сидіння буває різним. Часто це пінополіуретан, іноді - пінополіуретан з так званим «ефектом пам'яті». Зустрічаються подушки з латексу - каучукової піни, що складається із заповнених повітрям гранул. У деяких видах подушок використовується натуральний наповнювач - наприклад, лушпиння гречки. Наповнювач біологічного походження може містити в якості доповнення трави - ромашку, чебрець, м'яту, мелісу, створюючи під час застосування додатковий ефект ароматерапії.

Гарантією дієвої роботи подушки на благо вашого здоров'я буде правильне її розташування (в окремих випадках - фіксація) на місці застосування.

Зверніть увагу на те, що подушки під спину на офісне крісло і в автомобіль - це два різних вироби!

І будьте, будь ласка, нам здорові :)

Подаруйте своїй спині подушку!Подаруйте своїй спині подушку!