Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Плоскостопість - це не смішно!

Переглядів: 3147

Професор звертається до студента:

- Судячи з того, як ви ставитеся до навчання, можна подумати, що у вас вроджена плоскостопість!

Плоскостопість - це не смішно! Фото 1

Тему плоскостопості можна зустріти у безлічі анекдотів. Як правило, воно фігурує в причини неприйняття на військову службу. У цих історіях потенційні солдати симулюють дальтонізм, божевілля і шкодують, що не нажили за 18 років такого легкого і бажаного недугу, як плоскостопість.

Насправді ж ця поширена деформація - зовсім не бонус, який чудесним чином стирає службу в армії з лінії життя людини. Це серйозна патологія, і, у разі її повного ігнору і відмови від лікування, цілком реально - і навіть абсолютно напевно - нажити такі наслідки, як викривлення хребта, остеохондроз, артроз і як підсумок - незупинний біль у ногах, варикозне розширення вен, зміна в роботі внутрішніх органів.

Плоскостопість - це не смішно! Фото 2

Для того, щоб уникнути плоскостопості, існує ряд профілактичних заходів. Дуже корисно для тренування стоп ходити босоніж - обов'язково по рельєфних поверхнях. За цим вам - до природи: берег моря, крупний пісок, галька, трава. Ходіння по рівній підлозі не принесе бажаних результатів і профілактикою не є. Те ж можна сказати і про взуття, яке виконує підтримку стопи занадто вже явно, перекладаючи на себе її амортизаційні функції. У таких комфортних умовах стопа розслаблюється, і ось воно - привіт, плоскостопість!

До речі, про взуття. Сьогодні продають дуже багато низькопробного дитячого взуття, яке тільки виглядає, як цукерка в красивій обгортці. Зриваєш обгортку-пакунок - а всередині напівкартонна устілка з абсолютно пласким рельєфом, неправильний каблук і шви на внутрішній стороні задника. Дбаєте про свою дитину? Будь ласка, потурбуйтеся купити дитяче взуття, яке буде відповідати необхідним параметрам справжнього якісного взуття.

Спорт і правильне харчування завершують тему про профілактику плоскостопості.

Питання про лікування піднімемо тільки в тому аспекті, що це дійсно повноцінне лікування, а не просто – «ми пішли на лікувальну гімнастику, але іноді пропускаємо, а вчора дочка так просила надіти їй ошатні туфлі, взагалі ортопедичні сандалі вже завтра взуємо». Лікування даної деформації - справа трудомістка і зовсім не моментальна. Тому, якщо ортопед вказав конкретно, яке ортопедичне взуття носити при плоскостопості, ви маєте носити саме його, і найменший відступ від схеми погоджуєте з лікарем.

... Саме на ноги з самого народження обрушується непомірна тяжкість - адже вони носять все наше тіло з того самого радісного для батьків моменту, коли малюк зробив перший в житті крок і навчився ходити. Стопи - дуже складний механізм, природний амортизатор кожного нашого кроку. І цей механізм повинен працювати бездоганно. Найменше зрушення в конструкції механізму тягне за собою ряд змін, і якщо вчасно не звернути процес назад, вони можуть нашкодити всій системі, куди цей механізм вбудований. Підключіть фантазію і зберіть нашу нескладну аналогію - неправильно сформовані стопи завдадуть незворотної шкоди всьому опорно-руховому апарату, а потім і всьому організму.


***

Те, що ви прочитали, - не чергова «жахалка - побрехенька». Плоскостопість - реальна загроза здоров'ю, тому, якщо ви підозрюєте у дитини дану патологію, саме час звернутися до ортопеда і задати йому питання «як вилікувати плоскостопість?», «Як робити масаж при плоскостопості?», «Яке взуття потрібно носити при плоскостопості?» та інші. Найголовніше - не затягувати, бо чим раніше діагностовано деформацію, тим простіше і швидше вона піддається лікуванню. Хоча «швидко» - це не те слово, яке відповідає процесу лікування. Знадобиться не один тиждень зусиль - але всі старання того варті, бо в підсумку ноги скажуть вам своє щире «дякую!» :)

Плоскостопість - це не смішно!Плоскостопість - це не смішно!

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Що таке гіперпронація стопи?
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни1063

  Ортопедичне взуття в Україні і яким воно має бути – це вже довгий час суперечлива тема. Але якщо застосувати звичайну логіку - то все виявиться набагато простішим і зрозумілішим.

  Як вибрати ортопедичну подушку
  Як вибрати ортопедичну подушку1518

  Як правильно вибрати зручну ортопедичну подушку для сну?

  Читати всі статті