Ортопедична подушка з планети Земля

03 травня

Ортопедична подушка з планети Земля Фото 1

Уявіть: наснилося вам, ніби ви - космічний мандрівник і якимось незвичайним чином потрапили на планету, як дві краплі води схожу на нашу. Там такі ж люди, дерева, небо, кішки і горобці, будинки і квіти. Але ви точно знаєте, що це не Земля. Вас радо зустріли, обігріли, нагодували, спати поклали. Постіль зручна, їжа смачна, ковдра тепла. А де, мовляв, подушка, - питаєте ви. "Що це - подушка?" - дивуються інопланетяни, які розповіли про свою планету все і вислухали вас - і нічим ви один одного не здивували. А тут - подушка... Виявилося, її взагалі як такої на цій планеті не існує. Ось вона - відмінність!

- Ортопедична подушка, - розповідаєте ви, - це дуже зручна штука. Її суть в тому, щоб зберігати фізіологічне положення шиї і хребта навіть уві сні, незалежно від того, спите ви на боці, на животі або на спині. Щоб уві сні тіло отримало повноцінний відпочинок, йому повинно бути зручно. І справа не тільки у матраці та самому ліжку. Від правильного вибору подушки залежить якість вашого сну.

- Тобто, ця по-душ-ка - інопланетяни повільно тягнуть склади незнайомого слова - потрібна для того, щоб спати? Або її можна використовувати ще якось по-іншому?

- Є подушки для сну, є для сидіння, подушки під ноги; є дитячі подушки і подушки для дорослих, є подушки для майбутніх мам, подушки для годування немовлят. У свою чергу подушки для сну бувають не тільки під голову, а й під спину, а також для ніг.

- А як правильно вибрати подушку? Як ви визначаєте, з якою моделлю конкретно вам буде зручно?

- Потрібно враховувати будову тіла, пози, яким ви надаєте перевагу під час сну, брати до уваги жорсткість матраца і найбільш за все довіряти власному тілу. Наприклад, якщо ви любите спати на боці і у вас широкі плечі - в цьому випадку підійде ортопедична подушка з високим валиком: голова, піднесена за рахунок ширини плечей, не опускатиметься нижче свого анатомічного положення. Таким чином, шия залишиться на своєму природному рівні щодо хребта.

Якщо вам зручніше спати на спині або животі - подушка повинна бути тоншою - знову ж для того, щоб голова не перебувала занадто високо по відношенню до площини тулуба, до осі хребта.

Якщо ліжко має м'який матрац, подушка так само повинна бути більш тонкою - адже під вагою тіла матрац просідає і, щоб утримати голову в фізіологічному положенні, потрібна не така велика висота валику подушки. Відповідно, для більш жорсткого матраца потрібна вища подушка.

Ортопедична подушка з планети Земля Фото 2

- А як влаштована подушка? Що у неї всередині?

- За наповненням подушки бувають різні. Це може бути пух, або бавовна, синтепон або холофайбер. Так влаштовані звичайні подушки. Однак мені - точніше, моїй шиї, - більше подобаються ортопедичні подушки, які на разі сприяють правильному положенню хребта в області шийного відділу і, внаслідок чого, сприятливому сну. Якщо під час сну тобі зручно - менше перевертаєшся: коли нічого не тисне, коли знаходишся в зручній позі, то і крутитися нема чого, і відмінно висипаєшся. Я вам привезу подушки з Землі, так всіх нюансів і не розповісти.

... Короткими уривчастими фазами спите ви на незнайомій планеті Безподушці - так ви назвали її про себе. Вам незручно, ниє шия і спина, і здається, ніби справжній сон так і не настане. Черговий раз ви намагаєтеся відвоювати у ночі хоч одну годину затишного сну, але у якийсь момент розумієте, що все марно. Тоді ви різким ривком сідаєте у ліжку - і виявляєте, що спите у себе вдома, на своїй планеті. Що ви зовсім не космічний мандрівник. А ваша улюблена ортопедична подушка лежить в півтора метрах від вас. Виявляється, коли ви красномовно втовкмачували нетямущим інопланетянам про необхідність сну саме з подушкою, ви розгонистим жестом зіштовхнули її з ліжка - і так і промучились півночі без подушки :)

***

Ортопедична подушка з ефектом памя'ті, яку можна купити в нашому інтернет-магазині https://olvi.ua/ua/, заповнена матеріалом особливої структури, яка володіє пам'яттю форми. Цей матеріал так і називається - memory Foam, по wiki - "модифікований пінополіуретан низької пружності". Уявляєте: його винайшли для космонавтів, щоб знизити навантаження, в рамках космічної програми NASA.

Пориста структура матеріалу - це безліч часток з відкритою формою. Під тиском на матеріал і під впливом тепла людського тіла - коли ви лягаєте на подушку - частки стискаються, і подушка приймає ту єдину вірну форму, яка утримує голову в правильному положенні. В результаті шия не напружена, розслаблені м'язи відпочивають, кровообіг не порушено.

Якщо припинити тиск на подушку - піднятися з неї, матеріал буде зберігати контури вашої голови і шиї, які він запам'ятав, а через кілька секунд повернеться в первинний стан. Це можна спостерігати візуально - поверхня подушки повільно підіймається і приймає колишню форму.

Ортопедична подушка з планети ЗемляОртопедична подушка з планети Земля