Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни

Переглядів: 1347

Ортопедичне взуття в Україні і яким воно має бути – це вже довгий час суперечлива тема. Але якщо застосувати звичайну логіку - то все виявиться набагато простішим і зрозумілішим. У цій статті ми вступаємо в полеміку з найвідомішим педіатром країни.

Шановний доктор, чиїй думці беззастережно довіряють мільйони батьків, згадує три пункти, що стосуються ортопедичного взуття для дітей:

1) Індивідуальний пошив. При реальних деформаціях стопи потрібне індивідуально виготовлене ​​ортопедичне взуття;

2) Конструкція. Ортопедичне взуття - незручне, жорстке і дороге, а носіння такого взуття не просто марне, але є навіть шкідливим;

3) Ортопедичне взуття - це скоріше маркетинговий хід і безглузда трата грошей. Тобто на думку доктора назва "ортопедичне" - це міф, щось на зразок прикриття непорядних продавців для "впарювання" товару довірливим батькам.

А тепер розберемося по пунктах.

 Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни Фото 1

Чи необхідне індивідуальне ортопедичне взуття при плоскостопості та вальгусній деформації?

Дійсно: бувають випадки, коли виготовлення ортопедичного взуття за індивідуальними показниками просто необхідно. Наприклад, різні деформації у лівій і правій стопах. Але у більшості випадків носіння індивідуального взуття, виготовленого за спецзамовленням - невиправдана трата коштів та часу. Адже найпоширенішим видом деформації є вальгусна постановка стоп, коли стопа завалюється всередину значно більше, ніж у інших дітей того ж віку. Ця проблема у дітей - стандартна, тому що зустрічається чи не у кожної двадцятої дитини. А тому, вимагає тих самих стандартних рішень:

 • здоровий і активний спосіб життя, до якого входять біг та ходіння босоніж по траві і рельєфних поверхнях (піску та морський гальці) - це природні і корисні навантаження;
 • вправи для стоп і пальців ніг - це зміцнює м'язи і зв'язки стопи;
 • носіння зручного взуття з конкретними характеристиками - це допомагає виправити або не допустити розвитку вже наявної проблеми. Як вона допомагає - ми розберемося нижче.

Конструкція ортопедичного взуття: як вона може допомогти при вальгусній постановці і інших деформаціях стопи?

На питання батьків, чи потрібно дитині ортопедичне взуття, відомий лікар не рекомендує його купувати, тому що воно жорстке і дорого коштує.

Що ж, колись ортопеди дійсно рекомендували жорстке взуття. Тільки сучасні вимоги до взуття вже давно змінилися. І взуття при вальгусній постановці (вальгусну постановку часто називають і плоскостопістю, хоча це різні діагнози) повинно бути зроблене з урахуванням наступних характеристик:

 • конструкція, яка не є надмірною жорсткістю, але добре тримає форму;
 • гнучка підошва, яка легко згинається біля основи пальців і повторює природні рухи при ходьбі;
 • широкий щодо п'яти носок і підведена щодо носка п'ята;

Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни Фото 2

 • Помірно жорсткий задник, ущільнений і подовжений зсередини для запобігання завалювання стопи всередину;

Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни Фото 3

 • надійна фіксація на нозі і правильно підібраний розмір.

Головна вимога до взуття: воно повинно бути зручним для дитини!

З цими характеристиками згідна більшість сучасних ортопедів (НЕ таких, про яких розповідається в історії №2 однієї з наших статей https://olvi.ua/ua/clauses/kak-nelzya-podbirat-ortopedicheskuyu-obuv. Можу припустити, що і наш авторитетний і шановний педіатр також погодиться.

У такому взутті дитина з комфортом і  великим задоволенням гуляє, ходить до школи, грає, не відчуваючи втоми у ногах. Отже, м'язи отримують належне навантаження і зміцнюються.

Всі перераховані вище характеристики можуть бути реалізовані у серійному виробництві і не вимагають індивідуального виготовлення. Індивідуальне ортопедичне взуття потрібне тільки там, де воно дійсно потрібне за медичними показниками. До того ж, таке взуття часто відрізняється не надто привабливим зовнішнім виглядом, а також дорогою ціною. До стандартних же проблем - стандартні рішення. Ось така проста логіка.

Чи правильна назва - ортопедичне взуття? Або ж це маркетинговий хід?

 Відомий всім український педіатр передбачає, що ортопедичне взуття - це лише принадна вивіска продавців для успішного продажу взуття. Так як же його називати? Взуття з описаними вище характеристиками призначають і рекомендують лікарі - ортопеди. Тому його і продовжують називати ортопедичним.

І хоча підхід до лікування деформацій і виробництва взуття змінився - назва залишилася тією самою, звичною для людей.

Важливо розуміти, що одним тільки взуттям деформацію не виправиш, і в цьому ми одностайні з шановним доктором. Потрібен системний підхід.

Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни Фото 4

Масаж і гімнастика підвищують ефективність профілактики і лікування деформацій стоп. Якщо природні ландшафти не доступні, можна виконувати вправи для правильної постановки стопи, використовуючи спеціальний килимок для масажу з різноманітними ландшафтами.

Фізична активність - найважливіший фактор для профілактики і лікування деформацій ніг. А хороше взуття буде в цьому вірним помічником - як би воно не називалася: ортопедичне, раціональне, профілактичне, анатомічне, або як-небудь ще.

Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країниОртопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Що таке гіперпронація стопи?
  Як вибрати ортопедичну подушку
  Як вибрати ортопедичну подушку1919

  Як правильно вибрати зручну ортопедичну подушку для сну?

  Читати всі статті

  Хіти продаж