Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Корковий дуб в ортопедичному взутті

Переглядів: 15881

Для чого використовується коркова підошва у взутті

Що ви знаєте про взуття на корковій підошві, крім того, що воно виглядає стильно і вважається екологічно чистим? Чи чули ви про властивості коркового дуба? Цей матеріал не тільки комфортний в носінні, легкий і естетично привабливий. Він до того ж здатний брати участь в корекції ортопедичних деформацій, таких як плоскостопість, варусне або плосковальгусне викривлення стоп. Зрозуміло, якщо надати матеріалу потрібну форму.

Виявляється, корковий дуб почали розглядати як матеріал для виробництва взуття в дні Другої світової війни, в Італії. Тоді ще нічого не чули про чарівні властивості корки і вдалися до цього матеріалу вимушено, оскільки, з огляду на час і обставини, було заборонено використання металу в легкій промисловості.

Коркова підошва без металевого супінатора – винахід дизайнера Сальваторе Феррагамо. За рахунок пористої структури, що забезпечує підошві природну амортизацію, корка стала досконалим матеріалом для виробництва зручного і легкого взуття.

Які властивості у корки? Переваги

Сировину видобувають з коркових дерев, знімаючи верхній шар кори і просушуючи на відкритому повітрі протягом тривалого часу. Головна умова - дереву має бути не менше чверті століття. Після того, як шар кори знімають, дереву потрібно дев'ять років для повного відновлення оболонки.

Фішка корки - в її структурі. Матеріал пористий, за рахунок чого щільність його порівняно невелика, і тому вироби з корки відрізняються легкою вагою. Ця ж властивість надає корці еластичності, пружіння, гнучкості.

Корка газо- і водовідштовхувальна - не вбирає ні те, ні інше. Власне, тому коркові вироби характеризуються значною стійкістю до дії зовнішнього середовища. Від води матеріал може деформуватися, але гнити і пліснявіти він не буде абсолютно точно.

Що стосується наслідків фізичного впливу - тут м'яка структура корки грає не в плюс: матеріал досить легко зіпсувати, якщо застосувати силу або гострі/важкі предмети. Наприклад, коркова підошва взуття, якщо носити її не надто дбайливо, схильна до потертостей, сколів, розривів.

Корковий матеріал вважається екологічно чистим, адже, завдяки натуральному, природному походженню, він не виділяє у навколишнє середовище шкідливі речовини, які можуть нашкодити людині або тварині. Додайте сюди ще й гіпоалергенні властивості корки.

Використання в ортопедичній галузі

Дитяче ортопедичне взуття з корковою устілкою (наприклад, ортопедичні капці для дітей) коригує саме за рахунок спеціальної форми підошви. Ефективність її доведена на практиці. Таке взуття, навіть з середньої висоти задником, рекомендується для лікування і профілактики плоско-вальгусної постановки стоп.

Пориста структура корки - це просто знахідка для ортопедії. Надавання матеріалу правильної форми дозволяє отримати вбудований рельєф супінатора, потрібного в конкретній ситуації - поздовжнього, поперечного або комбінованого, поздовжньо-поперечного, для виправлення відповідних деформацій.

Крім того, що корка сприяє ортопедичній корекції, вона ще й сприятливо впливає на опорно-руховий апарат в цілому: у взутті, яке забезпечене корковою устілкою, менше втомлюються ноги. Секрет тут простий: підошва, за допомогою анатомічної форми і пружинячого матеріалу, рівномірно розподіляє навантаження на ноги.

Додаткова - проте не менш важлива - функція коркової складової в конструкції взуття - пом'якшення ударів при ходьбі, адже матеріал пружинить, виконуючи, таким чином, роль натурального, природного амортизатора.

Так що використання коркового матеріалу, як в ортопедичному, так і в повсякденному взутті повністю виправдано, і це доводять численні позитивні відгуки батьків, чиїм дітям було рекомендовано носіння такого взуття (і вельми успішне носіння!) Як в лікувальних, так і в профілактичних цілях.

Для кого призначене взуття на корковій підошві?

У взутті, де підошва або ортопедична устілка виконані з коркового дерева, не слід проводити диференціацію - ортопедичне воно, чи призначене для повсякденного носіння. Оскільки таке взуття чудово справляється з поставленими завданнями, незалежно від мети та області використання. Можна сказати, що воно призначене для всіх, хто бажає носити комфортне і легке взуття. Хоча варто визнати: через корисні властивості саме для подолання вальгусної постановки стопи його більше купують для дітей, у яких є проблеми.

Коркова підошва чи устілка може бути вбудована в будь-яке взуття, без розрізнення за віком, лікувальним призначенням або якою-небудь іншою ознакою. Хіба що є сезонна перевага - виробники охочіше поміщають корку в літнє взуття.

Легке взуття з корковою устілкою або підошвою буває для дітей і дорослих, воно може бути призначене для дівчаток і хлопчиків, для жінок, для чоловіків, за призначенням - корекційне або повсякденне - словом, площина застосування досить широка. А все тому, що матеріал і форма сприяють…

Огляд ортопедичних сандалій 4Rest Orto

Щоб ви змогли ближче познайомитися з предметом обговорення, розглянемо одну з моделей цього взуття - вона однозначно варта уваги.

Візьмемо, наприклад, дитячі ортопедичні сандалії 4Rest Orto.

Корковий дуб в ортопедичному взутті Фото 1

Корковий дуб в ортопедичному взутті Фото 2

Корковий дуб в ортопедичному взутті Фото 3

Товстий шар устілки особливої форми повністю виконаний з коркового дерева. Спеціальний рельєф передбачає підтримку склепіння стопи, а також роздільник для пальчиків. Зверніть увагу на загнуті краї ортопедичної устілки і поглиблення для п'яти. Така форма утримує стопу в потрібному положенні, не дозволяючи їй сповзати.

Корковий дуб в ортопедичному взутті Фото 4

Підошва з мікропористої гуми забезпечує стійкість до стирання.

Зовнішня і внутрішня частина верху виконана із замші та шкіри високої якості.

Модель утримується на нозі за допомогою трьох «липучок» - така кількість і такий тип фіксаторів дає можливість точно відрегулювати сандалик за об’ємом ноги. Адже для ортопедичного взуття важливо, щоб гомілковостопний суглоб був надійно і правильно зафіксовано.

Така модель рекомендована для ніжок середньої повноти і повних.

Верхня частина досить жорсткого задника завершується фігурним валиком, що виключає можливість натирання.

Як правильно вибрати таке взуття

Оскільки корка не вбирає вологу і швидко сохне, це ідеальний матеріал для багатьох різновидів літнього взуття, таких як шльопанці, тапки, босоніжки і т.д. А враховуючи, що корка перманентно в моді, то кількість пропозицій на ринку досить велика.

Якщо не знаєте, як вибрати взуття на корковій підошві, то при покупці повсякденної або корекційної моделі зверніть увагу на форму устілки - вона повинна бути виконана з дотриманням анатомічного рельєфу стопи, поздовжньо-поперечний супінатор повинен визначатися візуально.

Найчастіше у взутті комбінують матеріал коркового дерева і замшу, або шкіру, встеляючи зсередини пробку.

Корковий дуб в ортопедичному взутті Фото 5

Корковий дуб в ортопедичному взутті Фото 6

Значний шар пробки зберігає свої властивості, тому амортизація від додаткового шару іншого матеріалу нікуди не дінеться.

Тут вже вам доведеться керуватися своїми уподобаннями та фізичними відчуттями. Відчуття, незалежно від обраної пари, повинні залишатися комфортними, а взуття на нозі сидіти гармонійно. Саме це і є її основне завдання.

Корковий дуб в ортопедичному взуттіКорковий дуб в ортопедичному взутті

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Подушка від рефлюксу - нова технологія для більшого комфорту
  Подушка від рефлюксу - нова технологія для більшого комфорту1089

  Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - найпоширеніше гастроентерологічне захворювання з тенденцією до зростання.

  Що таке гіперпронація стопи?
  Читати всі статті

  Хіти продаж