Ніжки буквою «О»

12 липня

Ніжки буквою «О» Фото 1

Коли немає причин для занепокоєння

Важливо! Обов'язково дочитайте до самого кінця! Ми розсіяли докладне пояснення по всій статті, щоб вам було зрозуміліше ☺

- Ви знаєте, що у вашої дочки ніжки неправильно розвиваються, вони як би вивернуті буквою «О»? Це ж треба виправляти!
- Бачу, звичайно, я теж переживала, але педіатр заспокоїв і сказав, що хвилюватися не варто, що це властиво деяким дітям і ймовірно пройде природним шляхом.
- Та ви що, як воно само пройде! У вас якийсь неправильний лікар! ЦЕ лікувати потрібно, у вас же дівчинка, виросте з кривими ніжками, як потім їй пояснювати, що можна було вилікувати, а ви на природний шлях сподівалися? .. Я вам зараз скажу, яке взуття купити, і обов'язково з супінатором, це найважливіше...

Ніжки буквою «О» Фото 2

Подібних розмов на дитячих майданчиках можна підслухати скільки завгодно. Недовірливі мами стрімголов відправляються купувати взуття з правильним супінатором, взувають дитину в нове лікувальне взуття - і задоволені. Я, мовляв, подбала про здорові ніжки дочки - і тепер все буде чудово.

Раз помилка, два помилка

Побачили дві головні помилки? Ось вони:

  1. навколишні мами, які не мають спеціальної освіти, не можуть дати адекватну оцінку наявності або відсутності патології ніг саме вашої дитини, навіть якщо у їх власних дітей або у дітей знайомих знайомих було «абсолютно те ж саме і я знаю, як вони вилікувалися»
  2. лікувальне, або коригувальне взуття ви повинні купувати за рекомендацією лікаря після того, як він винесе свій вердикт після огляду дитини.

У даній ситуації, якщо говорити про О-образну постановку ніг у малюків, важливо врахувати той факт, що у деяких дітей у віці 1-2 років така постановка дійсно присутній. АЛЕ! Найчастіше це не патологія, а природний процес розвитку, і саме в цей період ніжки і справді виглядають округлими.

Напевно лікар скаже мамі, що будь-яких особливих показань для носіння спеціального лікувального взуття немає. О-образна постановка в певному віці - це класична схема розвитку ніг здорової дитини. І обирати взуття в таких випадках слід за тими самими критеріями, якими ми радимо керуватися при виборі взуття для ніжок без ортопедичних порушень. За деяким винятком.

Ніжки буквою «О» Фото 3

Нагадаємо, як вибирати взуття

Ми не будемо втомлюватися кожен раз нагадувати вам про те, яке взуття вважається правильним і якими критеріями слід керуватися при покупці обнови здоровим ніжкам.

  • Взуття виготовлене з натуральних матеріалів.
  • Відповідний розмір. Деякі завбачливі мами люблять купувати взуття на виріст, щоб довше носити. Запам'ятайте: запас не повинен бути більше 1 см! Але і також не годиться, якщо модель сидить впритул: ніжці має бути вільно, пальці не повинні щільно упиратися в носок.
  • Носок НЕ вузький, щоб не здавлювало пальці.
  • Невисокий, звичайного розміру задник, але тим не менше в міру укріплений.
  • Надійна фіксація моделі - шнурками, затяжками, липучками, ремінцями з пряжками і ін. - взуття не повинно бовтатися на нозі.
  • П'ятка декілька підведена за допомогою невеликого каблучка, який візуально наявний, або вбудованого у внутрішню частину конструкції взуття (як в кросівках, наприклад, або у взутті з коркової устілкою).
  • Мабуть, найголовніша вимога до взуття - комфорт. Дитині має бути неодмінно зручно. Звичайно, однорічний малюк вам не підкаже, де йому тисне або тре, але мама завжди зрозуміє, комфортно дитині чи ні - якщо він веселий, або спокійний і не вередує - значить, все в порядку.

Найголовніший момент

Наші читачі, досвідчені в області ортопедії чи не до 80-го рівня, відмінно знають, що таке супінатор у взутті. А саме - опуклість в середній частині стопи, що представляє собою подушечку на устілці. Ця подушечка піднімає стопу в центральній частині, допомагаючи формувати арку і забезпечуючи необхідну підтримку стопи. Тому супінатор присутній в більшості дійсно якісного взуття. Адже більшості людей, в тому числі і дітям, він йде на користь.

Ось тільки у дитини до двох років на місці поздовжнього зводу стопи присутній, так скажімо, свій вбудований супінатор - подушечка з жирового прошарку. Через неї не представляється можливим чітко побачити цей самий звід стопи. І це нормально - бо так і повинно бути.

Тому в разі О-образної постановки стоп у півторарічної дитини супінатор у взутті повинен бути відсутнім - підтримка стопи в місці формування арки не потрібна.

Чому? А ви уявіть, що відбувається зі стопою, якщо під внутрішню її частину додати високий супінатор: нахил у зовнішню сторону стопи і, отже, всієї ноги збільшиться. Так що ця деталь буде не тільки допомагати, але і частково заважати вирівнюванню ніжок, яке в більшості випадків відбувається само собою.

Тому супінатор з моделі необхідно виключити. Будь-який взуттєвий майстер, за невелику суму, видалить супінатори з взуття: попередньо акуратно збоку по внутрішній стороні підріже устілку, витягне супінатор і приклеїть устілку назад. Роботи там реально на 5 хвилин і обійдеться вона вам навряд чи дуже дорого.

Але врахуйте, що виробники взуття часто називають супінатором зовсім іншу частину взуття. Тому вкажіть на конкретну деталь, яка повинна бути вилучена.

Ось як виглядає устілка взуття після видалення супінатора.

Ніжки буквою «О» Фото 4

Якщо лікар виключив можливі порушення або патології, сміливо купуйте правильне зручне взуття і нехай ваш малюк росте здоровим і щасливим!

Ніжки буквою «О» Фото 5

Ніжки буквою «О»Ніжки буквою «О»