Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Нд 9.00-19.00


Плоскостопість - це не завжди happy-end...

Просмотров: 87424

Плоскостопість - це не завжди happy-end... Фото 1

Одній людині наснився якийсь дивний сон. У тому сні він, ще маленьким хлопчиком, бігав по смарагдових галявинах, носився по безкрайніх полях, усипаних квітами, так, як можна це робити тільки уві сні: ледь торкаючись ногами землі, з кожним кроком долаючи все більшу відстань, поки нарешті біг не перетворювався у політ, і не вистачало тільки крил, настільки чарівними і легкими були його рухи ... Безтурботні веселощі хлопчика розділяла якась дивна істота, чи то ельф, то чи фей, але, як буває уві сні, хлопчик анітрохи не дивувався крихітному зростудруга і його неземним рисам. Вони просто веселилися разом: літали, бігали, перекидалися, лазили по деревах, збирали ягоди і відразу ж їли їх. У фея була дуже добра посмішка, і сам він весь - рудий і навіть якийсь золотавий - ніби випромінював тепло, як сонце ...

... На ранок чоловік прокинувся і ще довго згадував ні з чим не порівнянне відчуття польоту і майже фізично відчував присмак суниці у себе в роті. Як йому хотілося б рухатися з такою ж легкістю прямо зараз, вранці! Чоловік ривком підвівся у ліжку, але в ту ж секунду забутий біль відкинув його назад до подушки, немов вдариву груди сучкуватим костуром, прибив назад: лежи, мовляв, хворій, раніше потрібно було стрибати! А тепер вже постривай ...

Казковий сон розвіявся. Чоловік намацав свою палицю і, кульгаючи, поплентався на кухню. Метр до дверей, два метри по коридору, ще півтора метри до кухонного стільця він долав хвилин вісім. І невесело посміхався по дорозі: «На дерево залізти, ага ... Та ти ледве на власний диван залазиш!».

Весь день чоловік робив якісь свої справи, які здавалися йому незначними, а важливого він так і не зробив: абсолютно не було сил спуститися до аптеки за ліками від болю у суглобах, які сьогодні не на жарт змучили все його тіло ... Він вже й забув себе здоровим. Скільки себе пам'ятав, лікував то хребет, то ноги, то безуспішно боровся з кульгавістю ... До наявних симптомів додавалися все нові, їх точну причину так і не діагностували, рік від року ставало все гірше, ліків - більше, анамнез - значніше, а його медична карта - солідніше. Вже давно він, засинаючи, не очікував з надією нового дня. Тому що сподіватися було ні на що ...

Але тільки не сьогодні. Сьогодні він ліг спати незвично рано: йому не терпілося знову зустрітися з сонячним феєм. (Навіть пігулки свої від безсоння приймати не став, а перед тим, як провалитися у сон, згадав старий анекдот: «Доктор, не можу спати нормально, щоночі сниться, як гномики у футбол грають». - «Ось вам таблетки, пийте перед сном і будете добре спати!»- «Дякую, лікарю, тільки можна я їх не сьогодні, а завтра пити почну?»- «Але чому?»- «У них сьогодні фінал!») Вперше за довгий час чоловік входив у сон з посмішкою, а не з гримасою болю ...

Плоскостопість - це не завжди happy-end... Фото 2

Сон був той самий: ласкавий день, золотаво-рудий фей, але сьогодні вони не стрибали і не літали. Фей розповідав хлопчикові про порушення в розвитку його ніг, про те, що може трапитися, якщо це не лікувати; давав йому приміряти дивні сандалики, схожі на ті, що носить Даня з 4-го поверху. Сандалики виявилися зручними і не такими громіздкими, як на перший погляд. Потім вони разом бігали, стрибали по травичці босоніж, потім пальцями на ногах збирали камінці і кидали їх у воду…

... Сон відступив раптово, ніби зірвали з нього, вкритого з головою, темне покривало, і в очі вдарило яскраве сонячне світло. Він,як зазвичай обережно, поворухнув ногою і не відчув ніякого болю. Він і себе до ладу не відчув. Все було не так - і так. А як раніше. Йому п'ять років. Він пам'ятав себе, що шкутильгає з палицею в кухню. І себе, що грає з феєм. Він пам'ятав, як вчора ходили з мамою до магазину купувати йому лікувальне взуття, за призначенням лікаря, але мама подивилася на ціни і сказала, що сандалики старшого брата цілком згодяться. І тоді він побіг до мами, щоб все-все розповісти.

- Пам'ятаєш, мамо, нам той доктор казав, що потрібно купити спеціальні черевики для мене, тоді ноги у мене будуть здорові, і сам я здоровий виросту! Такі, як вчора у магазині ти на мене міряла! Я поки ще не хворію, але якщо мої ноги не лікувати, то все потім дуже погано буде! Я сон про це бачив! Там був фей, він розповів мені про мої ноги, і про це взуття, і про камінчики, і які вправи потрібно робити. Чесно! А потім я уві сні виріс, і не міг навіть до кухні дійти без палиці, і у мене все боліло, я відчував, що не можу встати, і як болить спина, як ніби на мене ціле піаніно впало! А з феєм ми літали уві сні. Він дуже добрий, і він сказав, що обов'язково допоможе! Підемо знову до того лікаря, мама! Мені страшно, я не хочу потім хворіти!

І тут раптом плутаний монолог Іллюші перервав дверний дзвінок, який розлився по квартирі. Мама зітхнула з полегшенням: щойно вона отримала невеликий перепочинок в цій незрозумілій розмові, яку вона не знала, як продовжувати.

У вічко посміхався кур'єр, одягнений в уніформу відомої компанії по доставці всього. Їх компанія так і стверджувала: «Доставимо все звідки завгодно». Іллюша завжди думав, що там працюють чарівники - через колоритні рекламних постери, з яких посміхалися казкові герої, які отримують посилки.

У руках кур'єр тримав досить габаритну коробку. «Але ми не очікували посилки!» - заперечила мама. «І не повинні були! Це ж сюрприз! »- ще радісніше заусміхався кур'єр.

Поставивши свій витончений підпис на планшеті, мама нетерпляче зірвала з коробки упаковку і розкрила її. Іллюша з таким же нетерпінням заглянув з-під маминої руки в надра коробки. Всередині лежало взуття - черевики і сандалії, такі ж, які узував на нього уві сні казковий друг. А ще - килимок з наклеєними камінчиками, книжка з намальованим хлопчиком, який на усіх сторінках робить цікаві вправи ногами, і лист.

«Нещодавно, у нашому магазині, Ви приміряли синові ортопедичне взуття, однак пішли без покупки. Наш консультант, лікар-ортопед, впізнав Іллюшу - ви приходили до нього на прийом, і здивувався, коли ви не вибрали жодної пари, але ж у вашого сина діагностовано плоскостопість, і носіння ортопедичного взуття йому необхідно. Наш магазин взяв на себе сміливість зробити вам подарунок. У посилці ви знайдете якісне ортопедичне взуття, ортопедичні масажні килимки для стоп, брошуру з переліком вправ, а також посібник з використання подарункового набору. Дотримуйтеся цих порад - і у Іллюші не буде ніякої плоскостопості. Найважливіше - це регулярність занять і носіння взуття. Тільки так можна уникнути проблем зі здоров'ям у майбутньому. Це все правда безкоштовно. І це зовсім не оригінальний спосіб вас налякати; загуглить самі «наслідки невилікуваної плоскостопості» і дуже здивуєтеся, виявивши серед результатів і проблеми з хребтом, що посилюються в міру зростання людини, і проблеми всього опорно-рухового апарату, і хвороби суглобів, і радикуліт, і артрит, і хребтова грижа, і інші не найприємніші в світі речі ... »

... Іллюша обережно дістав з коробки взуття і килимок. Приміряючи нові сандалики, він так розпустувався від радощів, що буцнув коробку за роззявлений край. Коробка гулко ухнула і перекинулася догори дригом. І тоді Іллюша здивовано зітхнув: з коричневого картону йому сонячно посміхався веселий рудий фей з чарівного сну ...

Любі батьки! Плоскостопість не завжди закінчується happy-end'ом. У реальному житті не можна прокинутися і повернути все назад. Помилки не виправити.

Будь ласка, не нехтуйте діагнозом лікаря. Якщо підтвердилося викривлення стопи - боріться з ним. Лікуйте його. Це зовсім не косметичний дефект. Це медична патологія, яка призводить в кінцевому підсумку до незворотних наслідків.

Будь ласка, не давайте дітям доношувати взуття за друзями і братами. Самі того не знаючи, ви можете навчити ніжки вашої дитини деформуватися під відхилення від норми, яке було присутнє у колишнього господаря взуття.

Так, лікування тривале і не завжди маленький пацієнт зустріне його з ентузіазмом. Але думайте про майбутнє здоров'я ваших дітей! І тоді вони виростуть щасливими. Чи це не найвища радість для батьків? ..

Плоскостопість - це не завжди happy-end...Плоскостопість - це не завжди happy-end...

Корисно знати

 Як визначити розмір взуття
Як визначити розмір взуття24555

Для того, щоб ортопедичне взуття виконувало свої функції, дуже важливо правильно підібрати розмір, відповідний до розміру стопи.

Як не можна обирати ортопедичне взуття!
Як не можна обирати ортопедичне взуття!2136

На просторах інтернету, ви можете прочитати безліч статей з порадами, як усе ж правильно обирати ортопедичне взуття...

Читати всі статті