Як обрати перше взуття для дитини?

06 жовтня

Як обрати перше взуття для дитини? Фото 1

Ще вчора ваш малюк ледь міг здійнятися на ніжки, щоб огледіти, з висоти свого зросту, світ навкруги себе; він нетвердо похитався і через хвилину – бух!- знесиливши, сідав, осяюючи беззубою посмішкою все навколо. Вже скоро маленькі ніжки зміцніють, дитина зможе триматися у вертикальному положенні довше, а ще через деякий час, спробує ходити. Дні сплинуть непомітно, тому зараз – саме та мить, щоб придбати перше у житті дитини взуття.

Можливо, ви вже зібрали невеличку колекцію дитячого взуття – від тендітних туфельок до черевиків, купуючи вподобані моделі в крамницях; мабуть багаточисленні родичі та близькі друзі вже обдарували вас спадком своїх малюків – зовсім новенькі, ношені всього кілька місяців мініатюрні кросівочки та чобітки…

Стій! А ось цього не треба! Запам’ятайте найважливіше правило, що регламентує цілу науку «яким повинно бути дитяче взуття». Будь яке взуття, в яке ви взуваєте дитину, має бути новим! Це необхідна умова того, щоб ніжки розвивалися правильно та залишалися здоровими.

Справа в тому, що взуття, яке було у використанні, є свого роду відбитком стопи попереднього власника. Отримавши у подарунок використане – навіть трохи! – взуття, малюк причепом набуває відбиток з чужої ніжки і ніжна піддатлива стопа старанно вписується в запропоновану форму. Індивідуальні вигини, западини і опуклості, залишені на площині устілки, напевно не співпадуть з рельєфами стопи вашого малюка. І тут ви ризикуєте почати процес неправильного формування ніжок, особливо якщо у попереднього власника були стопи з деформаціями.

Перш ніж вирішити, яке взуття купити дитині, познайомтеся з градацією розмірів і оберіть свій. Зазвичай, при першій покупці у батьків виникають невеликі складнощі, через відсутність досвіду, однак вони, ясна річ, тимчасові - далі наб'єте руку – до того ж, досить швидко. А поки ми навчимо вас, як визначити розмір взуття дитини до року.

Поставте малюка на лист картону та пограйте з ним у гру "обведи ніжку" - тримаючи олівець перпендикулярно площині листа, обведіть стопу - олівець, швидше за все, буде лоскотати малюкові ніжку – тому, треба стежити, щоб малюнок вийшов максимально точним. Дитина, під час вимірювання довжини стопи, повинна стояти. Виріжте отриманий трафарет і сміливо вирушайте на шопінг - вкладаючи готовий слід у черевички і чобітки, таким чином, ви позбавите непосиду від стомлюючих примірок. Обов'язково збережіть чек, або упевнитися в порядності продавця, щоб у разі невідповідного розміру ви мали можливість обміняти модель.

Що ж до того, яким має бути дитяче взуття, то існує ряд вимог, які визначають модель як правильну і рекомендовану малюкам, які ще готуються або ледь почали ходити.

  • Виготовлено з натуральних матеріалів. Шкіра, замша, текстиль, бавовна - все це повинно бути доброї якості - і ніяк інакше. Так, це коштує дорого - але здоров'я дорожче! Зверніть увагу також на якість виробу, обробку швів – треба виключити будь-які «кричущі» моменти, які можуть викликати дискомфорт під час носіння.
  • Задник, що фіксує кістку п'яти - надмірна рухливість в цій області буде травмонебезпечною.
  • Гнучка підошва (якщо інше не рекомендовано лікарем), щоб стопа не знаходилася як в лещатах - ви повинні без зусиль - і без шкоди моделі - зігнути її рукою.
  • Наявність великого супінатора у першому взутті не рекомендується, якщо це не є рекомендацією лікаря. Адже на місці, де у дорослої людини на стопі чітко видно звід, у дитини зовні його не видно, він з'явиться пізніше. Так і супінатор потрібен буде пізніше.
  • Зручні та надійні пристосування для фіксації моделі на ніжці - щоб у вас не викликав труднощів процес взування - розвзування.

Перед придбанням першого взуття буде не зайвим отримати консультацію ортопеда або дитячого лікаря - він підкаже, чи купувати вам повсякденне дитяче взуття, чи слід врахувати індивідуальні особливості ніжки конкретно вашого малюка.

І - легких вам перших кроків!

Як обрати перше взуття для дитини?Як обрати перше взуття для дитини?Як обрати перше взуття для дитини?