Як обрати ортопедичні устілки?

07 грудня

Як обрати ортопедичні устілки? Фото 1

З самого першого кроку, коли малюк з чотирьох точок опори піднімається на дві, ноги приймають на себе навантаження, яке буде посилюватися з кожним днем протягом усього життя. Це навантаження передбачає щоденну важку роботу, і наше завдання, підтримувати ноги, особливо стопи - цей складний, чи не ювелірний механізм – у робочому стані, якомога довше, з самого раннього віку.

Однак буває таке, що навіть незважаючи на правильний - спочатку - розвиток стоп, робота цього філігранного механізму дає збій. Чи то тому, що сприятливий момент для лікування патології упущений, чи то через те, що будь-якого роду викривлення виникло пізніше, коли батьківський контроль закінчився, і почалося безконтрольне носіння каблуків та тісного взуття, чи свою роль відіграло те чи інше придбане хронічне захворювання. Або навпаки, патологія помічена вчасно, лікування триває до цього часу і вельми ефективно. У будь-якому випадку, зараз ви, вільно чи невільно, освоюєте інтернет простори у пошуках відповіді на питання "як обрати ортопедичні устілки?".

У той час, коли вже виникло це питання, то мабуть, ви впевнені, що купити ортопедичні устілки необхідно, і швидше за все, навіть знаєте показання, які викликали цю необхідність.

Нижче ми перерахуємо найбільш поширені види ортопедичних устілок, щоб вам було легше зробити вибір. Але пам'ятайте: з плином часу наше тіло зазнає змін, і ноги - не виняток. Міняти устілки слід не рідше, ніж раз на два роки - за цей час зв'язково-м'язовий малюнок стопи може змінитися, особливо, якщо ви носите устілки що коригують, вам може знадобитися підтримка іншого роду.

Ортопедичні устілки при плоскостопості

Мабуть, плоскостопість - дитяча або доросла - найчастіша з патологій стопи, що зустрічається, зупинити розвиток або виправити яку можливо, у тому числі, за допомогою спеціальних вкладишів у взуття. Розрізняють поздовжну, поперечну, а також комбіновану плоскостопість. Вид устілки залежить від типу викривлення - купуйте ту модель, яка забезпечить підтримку потрібного зводу стопи.

Устілки при варусі або вальгусі

Якщо присутнє варусне або вальгусное викривлення, потрібно правильно розташувати стопи щодо вертикальної осі. Така устілка повинна здійснювати підтримку та фіксацію п'яти з зовнішньої або внутрішньої сторони, яка не дає стопам завалюватися, та запобігає О-образній або X-образній постановці колінних суглобів.

Напівтверді і жорсткі ортопедичні устілки

Перші ідеальні, якщо розтягнути м’язи у щиколотці, або підвернути стопу для вас зовсім звичайна справа що повторюється раз по раз. Устілки знімуть навантаження під час ходьби і розподілять рівномірно напругу на м'які тканини стоп.

Другі рекомендовані людям із зайвою вагою. Такі устілки допоможуть стопам у правильному розподілі ваги тіла, підтримають склепіння стопи у потрібних точках, знімуть дискомфорт у проблемних місцях, наприклад, кісточках великих пальців. Якщо зв'язки перенапружені, устілки, за рахунок особливої конструкції, сприяють зменшенню болісних відчуттів.

Устілки для лікування п'яткової шпори

Візуально цей вид устілок дуже легко відрізнити: підп'яткова частина буде схожа на підкову. Ця модель захистить від травм м'які тканини п'яти і зробить ходьбу більш комфортною.

Ортопедичні устілки типу "комфорт" - підвищеної м'якості

М'які ортопедичні устілки - чудове рішення при цукровому діабеті, коли ноги, обов'язково, потрібно берегти не тільки від травм, але навіть від здавлювання і натирань, словом, від будь-яких ушкоджень м'яких тканин. Ця ж модель підійде, якщо ви страждаєте від утворення натоптишів та мозолів у тій частині поверхні стопи, яка, так би мовити - "підвішена".

Профілактичні ортопедичні устілки

Для тих, хто ще не зіткнувся з жодною із патологій і не хоче мати справу у майбутньому. Тобто, такі моделі нічого не коригують - тому що виправляти ще нічого! - Однак можуть запобігти небажаній деформації. Такі устілки можуть використовуватися в термоботінках.

Важливе правило, яке діє для будь-якої моделі: стілка, вставлена у взуття, не повинна завдавати гострий дискомфорт. Вставляючи устілки у взуття, ви повинні переконатися, що взуття не стало занадто тісним. 

Абсолютно всі моделі, окрім того, що підказують стопі потрібні точки опори, ще й допомагають правильно розподілити вагу тіла в цих точках. Власне, в цьому і полягає основна теза питання "як працюють ортопедичні устілки?". Кожен крок, завдяки цьому корисному аксесуару, буде амортизований. Можливо, саме тут є розвилка двох шляхів: одним ви підете далі у життя на своїх здорових ногах, а іншим будуть плентатися, згорблені та похмурі тіні артриту і варикозу, п'яткових шпор, проігнорованої плоскостопості та сколіозу.

Сподіваємося, ми допомогли вам подолати труднощі вибору, і дилема - які купити ортопедичні устілки - розв’язана.

І ще. Будь ласка, перш ніж призначити собі устілки, проконсультуйтеся з ортопедом! Без сумніву, вісім сезонів "Доктора Хауса" - відмінна база знань, проте ліпше буде, якщо самостійно виставлений діагноз підтвердить і фахівець :)

Як обрати ортопедичні устілки?Як обрати ортопедичні устілки?