Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Нд 9.00-19.00


Плоскостопість - надійна профілактика замість лікування

Просмотров: 6848

Як визначити плоскостопість?

Відносно точний діагноз "плоскостопість" для дитини можливо визначити самотужки. Це не складно: є такий простий тест, який в змозі реалізувати будь-які батьки у домашніх умовах. Берете дитину, змащуєте стопи обох її ніжок будь-яким косметичним кремом та ставите на аркуш паперу (дітки молодшого віку поставляться до процедури з більшим ентузіазмом, якщо замість крему ви використаєте яскраву фарбу, скажімо, гуаш). Важливо саме поставити малюка, щоб він всією своєю вагою вперся на ноги. Потім дитина повертається до своїх іграшок/уроків, а ви вивчаєте відбиток. Залежно від віку, малюнок буде неоднаковим - різницю ви побачите у відбитку середнього відділу стопи.

Якщо за результатами відбитку ви маєте підозру на патологію, обов'язково зверніться до ортопеда, тому що чітко відповісти на питання, як позбутися від плоскостопості саме у вашому випадку, зможе тільки він.

Профілактика плоскостопості

Плоскостопість - надійна профілактика замість лікування Фото 1

Взагалі, як тільки малюк пішов (чи побіг - в залежності від темпераменту), сміливо можна починати профілактичні заходи, які в подальшому стануть на заваді деформації стоп. Нехай малюк бігає босоніж, змушуючи свої ніжки напружуватися в потрібних точках. Однак рівнесенький ламінат і плитка з теплою підлогою потрібного ефекту не дадуть. Щоб навчити стопу амортизувати кожен крок, знадобиться нерівна поверхня. Вирушайте на природу, бігайте по піску і траві, гладким похилим камінцях вздовж узбережжя. У холодну пору року рельєф морського узбережжя можна перенести в будинок - купити масажні килимки і тренувати ніжки на штучній гальці.

До інших профілактичних засобів відносять ортопедичні устілки, правильне взуття (супінатор, жорсткий задник, гнучка підошва), гімнастику для ніг, яку непосидючим і примхливим малятам можна запропонувати в якості гри.

Як лікувати плоскостопість?

Та що ж робити, якщо, на жаль, діагноз підтвердився? Можливо, профілактика була недостатньою, або неякісною, або нерегулярною; або ви проігнорували гімнастику, або всі корисні методи були перекреслені, скажімо, неправильним з точки зору ортопедії взуттям. А, може бути, схильність до деформації набута у спадок.

У будь-якому випадку плоскостопість тепер доведеться лікувати. До лікування потрібно підійти ґрунтовно, поставитися до нього не як до усунення небажаного дефекту, а як до ліквідації потенційного ризику отримати незворотні зміни хребта і ніг, а згодом - і всього організму (так-так, все настільки серйозно!).

Фахівець призначить лікування. Туди увійде той саме масаж, набір спеціальних вправ, носіння ортопедичного взуття. Однак профілактика і лікування, як ви розумієте, - дві великі різниці (компанія ОЛВІ - з Одеси, адже ви знали :) Тому, якщо ви дійсно хочете швидко вилікувати плоскостопість, позбудьтеся слова "швидко". І підходьте до питання з методичністю фанатика.

Дитині знадобляться регулярна гімнастика та масаж, постійне носіння ортопедичного взуття. Причому саме ортопедичного, спрямованого вже не на профілактику, а конкретно на лікування плоскостопості. Великий вибір дитячого ортопедичного взуття, з повним набором необхідних ознак відповідності до правильного взуття, ви знайдете в нашому інтернет-магазині.

Як робити масаж при плоскостопості, вам розповість ортопед, він же надасть і перелік корисних вправ. Хоча, з огляду на сучасний інформаційний простір, всю цю інформацію ви можете за бажанням відшукати в Інтернеті та підтвердити у лікаря. Навчитися робити масаж зовсім не складно, спершу правильні рухи вам може показати професіонал. Гімнастика - теж наука нехитра, була б фантазія і потрібний реквізит. На допомогу - ті ж масажні килимки, прогулянки босоніж, вправи для ніг з використанням дрібних предметів.

... І все ж сподіваємося, що ви обійдетеся профілактикою плоскостопості та лікування не знадобиться :)

Плоскостопість - надійна профілактика замість лікуванняПлоскостопість - надійна профілактика замість лікування

Корисно знати

 Як визначити розмір взуття
Як визначити розмір взуття24556

Для того, щоб ортопедичне взуття виконувало свої функції, дуже важливо правильно підібрати розмір, відповідний до розміру стопи.

Як не можна обирати ортопедичне взуття!
Як не можна обирати ортопедичне взуття!2136

На просторах інтернету, ви можете прочитати безліч статей з порадами, як усе ж правильно обирати ортопедичне взуття...

Читати всі статті