Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Плоскостопість - надійна профілактика замість лікування

Переглядів: 10168

Як визначити плоскостопість?

Відносно точний діагноз "плоскостопість" для дитини можливо визначити самотужки. Це не складно: є такий простий тест, який в змозі реалізувати будь-які батьки у домашніх умовах. Берете дитину, змащуєте стопи обох її ніжок будь-яким косметичним кремом та ставите на аркуш паперу (дітки молодшого віку поставляться до процедури з більшим ентузіазмом, якщо замість крему ви використаєте яскраву фарбу, скажімо, гуаш). Важливо саме поставити малюка, щоб він всією своєю вагою вперся на ноги. Потім дитина повертається до своїх іграшок/уроків, а ви вивчаєте відбиток. Залежно від віку, малюнок буде неоднаковим - різницю ви побачите у відбитку середнього відділу стопи.

Якщо за результатами відбитку ви маєте підозру на патологію, обов'язково зверніться до ортопеда, тому що чітко відповісти на питання, як позбутися від плоскостопості саме у вашому випадку, зможе тільки він.

Профілактика плоскостопості

Плоскостопість - надійна профілактика замість лікування Фото 1

Взагалі, як тільки малюк пішов (чи побіг - в залежності від темпераменту), сміливо можна починати профілактичні заходи, які в подальшому стануть на заваді деформації стоп. Нехай малюк бігає босоніж, змушуючи свої ніжки напружуватися в потрібних точках. Однак рівнесенький ламінат і плитка з теплою підлогою потрібного ефекту не дадуть. Щоб навчити стопу амортизувати кожен крок, знадобиться нерівна поверхня. Вирушайте на природу, бігайте по піску і траві, гладким похилим камінцях вздовж узбережжя. У холодну пору року рельєф морського узбережжя можна перенести в будинок - купити масажні килимки і тренувати ніжки на штучній гальці.

До інших профілактичних засобів відносять ортопедичні устілки, правильне взуття (супінатор, жорсткий задник, гнучка підошва), гімнастику для ніг, яку непосидючим і примхливим малятам можна запропонувати в якості гри.

Як лікувати плоскостопість?

Та що ж робити, якщо, на жаль, діагноз підтвердився? Можливо, профілактика була недостатньою, або неякісною, або нерегулярною; або ви проігнорували гімнастику, або всі корисні методи були перекреслені, скажімо, неправильним з точки зору ортопедії взуттям. А, може бути, схильність до деформації набута у спадок.

У будь-якому випадку плоскостопість тепер доведеться лікувати. До лікування потрібно підійти ґрунтовно, поставитися до нього не як до усунення небажаного дефекту, а як до ліквідації потенційного ризику отримати незворотні зміни хребта і ніг, а згодом - і всього організму (так-так, все настільки серйозно!).

Фахівець призначить лікування. Туди увійде той саме масаж, набір спеціальних вправ, носіння ортопедичного взуття. Однак профілактика і лікування, як ви розумієте, - дві великі різниці (компанія ОЛВІ - з Одеси, адже ви знали :) Тому, якщо ви дійсно хочете швидко вилікувати плоскостопість, позбудьтеся слова "швидко". І підходьте до питання з методичністю фанатика.

Дитині знадобляться регулярна гімнастика та масаж, постійне носіння ортопедичного взуття. Причому саме ортопедичного, спрямованого вже не на профілактику, а конкретно на лікування плоскостопості. Великий вибір дитячого ортопедичного взуття, з повним набором необхідних ознак відповідності до правильного взуття, ви знайдете в нашому інтернет-магазині. (І не тільки дитячого, до слова, у нас є ортопедичні черевики для дорослих, туфлі і сандалі)

Як робити масаж при плоскостопості, вам розповість ортопед, він же надасть і перелік корисних вправ. Хоча, з огляду на сучасний інформаційний простір, всю цю інформацію ви можете за бажанням відшукати в Інтернеті та підтвердити у лікаря. Навчитися робити масаж зовсім не складно, спершу правильні рухи вам може показати професіонал. Гімнастика - теж наука нехитра, була б фантазія і потрібний реквізит. На допомогу - ті ж масажні килимки, прогулянки босоніж, вправи для ніг з використанням дрібних предметів.

... І все ж сподіваємося, що ви обійдетеся профілактикою плоскостопості та лікування не знадобиться :)

Плоскостопість - надійна профілактика замість лікуванняПлоскостопість - надійна профілактика замість лікування

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Подушка від рефлюксу - нова технологія для більшого комфорту
  Подушка від рефлюксу - нова технологія для більшого комфорту1151

  Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) - найпоширеніше гастроентерологічне захворювання з тенденцією до зростання.

  Що таке гіперпронація стопи?
  Читати всі статті

  Хіти продаж