Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Нд 9.00-19.00


Як визначити розмір взуття

Просмотров: 23540

 Як визначити розмір взуття Фото 1

Лайфхак: як виміряти довжину стопи

Всім відомо, що взуття - як дитяче, так і доросле - вибирають за розміром. Однак розмір - це дуже суб'єктивне поняття, оскільки немає єдиної, однакової для всього взуття, розмірної сітки. Тобто сама система ідентифікації розміру є: всі ми знаємо, що існує конкретна таблиця розміру ноги, знайомі з метричними позначеннями - 19, 20, 21 ... а потім 41, 42, 43 і так далі.

Ось тільки черевики або туфлі аналогічного розміру, але різних брендів за розміром один з одним часто не збігаються, і якщо ви поставите їх підошва до підошви, або якщо витягнете устілки і прикладете їх одну до одної, то не аби як здивуєтеся.

Крім того, одні виробники ділять свою розмірну сітку на "половинки", тобто пропонують, скажімо, розміри 25,5 або 37,5, хтось не пропонує, а хтось взагалі здвоює розміри, пропонуючи 33-34 або 29- 30.

Розмір ноги по сантиметрам?

Коли стало зрозуміло, що розмірна сітка кожного виробника відрізняється - десь на пару міліметрів, а де - на цілий розмір або навіть на два, ми прийшли до дуже простого рішення. Як визначити розмір взуття? Та дуже просто! Самий тривіальний спосіб - виміряти стопу і орієнтуватися на її довжину.

Ми підготували цю інструкцію, тому що цей процес викликає чимало запитань у покупців.

Отже, як дізнатися розмір ноги, якщо взуття бренду вам ще не знайоме, і ви сумніваєтеся у вірності розмірної сітки?

Для цього ми детально розповімо і покажемо в деталях, як правильно виміряти стопу.

Що потрібно для вимірювання стопи?

 • аркуш паперу,
 • ручка або олівець,
 • лінійка
 • і власне дитина;)

Якщо ви думаєте, що зараз будете ретельно обводити олівцем стопу, то ви помиляєтеся. Ми будемо робити зовсім не так.

Як виміряти стопу купуючи взуття через інтернет? Інструкція

 1. Покладіть аркуш паперу на рівну тверду поверхню - підлогу, стіл - і попросіть дитину (ну або дорослого) встати на лист, щоб середня лінія стопи була паралельна аркушу.

 Як визначити розмір взуття Фото 2

 Як визначити розмір взуття Фото 3

Цей момент дуже важливий: дитина повинна босоніж стояти на аркуші, причому стояти впевнено, розподіливши вагу тіла на обидві ноги одночасно. Якщо ви вирішите зняти мірки зі стопи, коли дитина сидить або лежить, а нога знаходиться на вазі, залиште цю ідею: вона марна, тоді вимірювання будуть неточними, та й взагалі цей спосіб схожий на покупку нових кросівок або чобіт на око.

 Як визначити розмір взуття Фото 4

 Як визначити розмір взуття Фото 5

 1. Потім прикладіть лінійку до найдовшого пальця і перевірте, щоб вона стояла перпендикулярно аркушу і не заходила за палець.

 Як визначити розмір взуття Фото 6

 1. Ручкою на аркуші прокреслите лінію, перпендикулярну довжині аркуша. Слідкуйте, щоб пишуче вістря впритул прилягало до лінійки.

 Як визначити розмір взуття Фото 7

 1. Визначте середину між першим і другим пальцями і зробіть позначку в цій точці.

 Як визначити розмір взуття Фото 8

 1. Потім прикладіть лінійку до п'яти і проведіть ще одну лінію, паралельну першій. Відзначте штрихом середину п'яти.

 Як визначити розмір взуття Фото 9

 1. Аналогічним чином виміряйте іншу стопу. Вступні ті ж: дитина босоніж стоїть на рівній твердій поверхні і спирається на стопу вагою свого тіла.
 2. Тепер у вас готові обидва показники. Візьміть лінійку і визначте відстань між точками.

Важливо! Так, всі ми займалися в школі і вивчали метричну шкалу. Однак, щоб не виникло непорозуміння, через яке народився цей незабутній мем - "Добрі люди, підкажіть за такою лінійкою звідки починати міряти? З початку лінійки, з нуля або з одиниці?" - давайте акцентуємо на цьому моменті увагу. Запам'ятайте: вимір слід проводити тільки і виключно від нуля! Запам'ятали? В кінці статті ми розповімо вам смішну історію з життя, і тоді вже точно цей момент міцно засяде у вас в пам'яті;)

 1. Порівняйте довжину обох ліній. Якщо у вас вийшли різні показники, тобто якщо довжина правої і лівої стоп розрізняються, то орієнтуйтеся за більшим з них.

 Як визначити розмір взуття Фото 10

На цьому урок "Як правильно виміряти розмір ноги" майже закінчений. Залишився лише один нюанс: при виборі взуття слід врахувати запас, який може бути від 5 до 10 мм, в залежності від сезонності взуття - на зимове взуття запас буде більше, на літнє може бути достатньо і 5 мм.

 Як визначити розмір взуття Фото 11

Як дізнатися розмір взуття?

Тепер ми вміємо визначати розмір по устілці і орієнтуємося більше по лінійці, ніж за умовними позначеннями. Хоча, власне, ці самі позначення були придумані саме для нашої зручності.

Пристосувавшись, ми навчилися співвідносити довжину стопи з таблицею розміру взуття. Через різницю відповідності розмірів і сантиметрів у різних виробників в нашому побуті з'явилися слова типу "маломірні" та "більшомірні", а при покупці взуття в інтернет-магазинах ми цікавимося не тільки безпосередньо розміром, скільки сантиметрами і просимо виміряти довжину устілки. Передбачаючи подібні прохання, виробники надають таблицю відповідності. Так, інтернет-магазин olvi.ua для зручності покупців створив віртуальний підбір взуття з орієнтацією як за розміром, так і по довжині стопи.

Наведемо конкретний приклад підбору розміру відповідно до довжини стоп. У дитини на зображенні довжина стопи 19,8 см. З огляду на запас 5-10мм, зрозуміло, що йому підійде взуття з довжиною устілки від 20,3 до 20,8 см. Візьмемо сандалії 06-141. Таблиця розмірів на сайті olvi.ua показує, що цій довжині стопи відповідає розмір 31 з довжиною устілки 20,5. Розмір 30 з довжиною устілки 20 см буде дитині малий або зовсім впритул. Розмір же 32 з довжиною устілки 21 см - завеликий.

 Як визначити розмір взуття Фото 12

 Як визначити розмір взуття Фото 13

А тепер - обіцяна історія;)

Один чоловік вирішив поставити паркан навколо сімейної дачної ділянки. Виміряв периметр ділянки улюбленою десятиметровою рулеткою, замовив відповідно до вимірів матеріал, а під час встановлення паркану з'ясувалося, що секцій не вистачає. Мучився, переміряв, трохи не збожеволів. А потім виявилося, що теща ненавмисно зіпсувала рулетку, акуратно один метр вирізала і рулетку зшила. А коханому зятю нічого не розповіла, щоб не засмучувати;)

 Як визначити розмір взуття Як визначити розмір взуття

Корисно знати

Як не можна обирати ортопедичне взуття!
Як не можна обирати ортопедичне взуття!2054

На просторах інтернету, ви можете прочитати безліч статей з порадами, як усе ж правильно обирати ортопедичне взуття...

 Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії.
Яке ортопедичне взуття обрати? Три важливі критерії.1770

Часи змінюються. З ними змінюються і люди, і підходи, і переваги.

Читати всі статті