Де купити антисептики і маски? Які вони повинні бути? Гаряча тема - коронавірус.

Ви, напевно, разом з нами спостерігали, як зникли з аптек медичні маски, ціна на які перед цим зросла раз в сто, як з супермаркетів розібрали всілякі антисептики...

Де купити антисептики і маски? Які вони повинні бути? Гаряча тема - коронавірус. Фото 1

Як наступна хвиля гнаних панікою споживачів змела матеріали та інгредієнти, які, вкупі з фантазією та вмінням орієнтуватися в YouTube, можна власними руками перетворити в захисну маску або саморобний антисептик.

Якщо в стаціонарних магазинах і аптеках асортимент поки позбувся цих двох найважливіших на сьогодні речей, то в інтернеті все ще можна замовити що завгодно. Хоч протигаз, хоч спеціалізований респіратор з високим рівнем захисту, хоч матерчату маску, яку, насправді, відшили в гаражі на сусідній вулиці. 

Словом, ринкова економіка все ж допомагає частково компенсувати дефіцит необхідних товарів або знайти його заміну. Підприємливість наших співгромадян залишає надію на світле майбутнє нашої країни. 

Що стосується масок. Умовно їх є три види : 

  • Одноразові - згідно рекомендацій ВООЗ таку маску носити слід не більше декількох годин, вона є базовою рекомендацією.
  • Багаторазові - їх можна прати. Крім того, деякі моделі використовують змінні одноразові фільтри.
  • Респіратори - забезпечені клапаном для повітря і носовим затискувачем. Стандарт рекомендованих МОЗ респіраторів - N95 або FFP2. Але такі фільтри станом на 06.04.2020 знайти непросто. 

Здебільшого в комплекті з багаторазовими масками ви знайдете фільтри, які є тільки додатковим шаром в масці, але не надійним захистом. Тому такі маски не рекомендовані до використання медичним працівникам та іншим особам, які перебувають у тісному контакті з інфікованими особами. Для інших категорій громадян така маска може стати хорошим варіантом, тому що крім багаторазового використання і змінних фільтрів, є можливість придбати захисну маску з малюнком. Адже, незважаючи на відверто складну ситуацію з остогидлою пандемією, почуття гумору повинно залишатися з нами. А смайлик на вашій масці може викликати посмішку під маскою багатьох перехожих. 

Де купити антисептики і маски? Які вони повинні бути? Гаряча тема - коронавірус. Фото 2

Китайські лікарі досліджували ситуацію поширення коронавіруса на прикладі пасажирів автобуса. В автобусі їхав заражений пасажир. Він став джерелом зараження п'яти пасажирів, а іншим 11-ти пощастило, і вони не зачепили вірус. При цьому в масках були семеро осіб з цих 11-ти, які уникли зараження. 

Власне, основна користь для суспільства в тому, що в масці ви не станете джерелом зараження для інших співгромадян. А також захистите себе, якщо хтось ненароком "кашляне" вам в обличчя.

При покупці маски в інтернеті відразу відмітайте оголошення типу "спеціально розроблена маска проти коронавіруса". Їх в природі не існує. 

Якщо купити маску не вдалося, тут на допомогу YouTube - роликів про виготовлення масок там безліч, вибирайте свою - і споруджуйте :)

Пам'ятайте, що надіту маску не можна чіпати руками. Знімати її слід тримаючи за «резиночки».

Важливо розуміти: сама по собі маска не є захистом - це лише один із заходів. Тут на допомогу приходить антисептик - для надійної обробки рук після того, як ви торкаєтесь предметів загального користування. Включаючи гроші - незважаючи на те, що на цю мить вони ваші. Адже ще хвилину тому вони були грошима касира. А ще 10 хвилин тому - о-о-о-н тієї дівчинки, яка щойно кашлянула. А ще через хвилину ви візьмете своїми руками смартфон, який задзвонив. Так ось, його теж необхідно періодично обробляти.

Антисептики зовсім недавно розкупили дуже швидко разом зі спиртовмісними серветками. Однак засіб також можна виготовити самостійно.

Де купити антисептики і маски? Які вони повинні бути? Гаряча тема - коронавірус. Фото 3

Рецептів в інтернеті - хоч греблю гати. Головне - це обов'язковий вміст спиртовмісного інгредієнта (не менше 60% вмісту спирту, за деякими даними оптимальний вміст - 70%). Гліцерин використовується як зволожувач шкіри, який можна замінити іншим за умови, що він розчинний у воді і спирті та не підвищує токсичність готового складу. Перекис водню використовують для інактивації мікробних спор, і це не сама активна речовина для знезараження рук ...

При використанні санітайзера звертайте увагу на виробника. Краще, якщо є свідчення того, що антисептик зроблений не в кустарних умовах. Нерідкі випадки, коли люди купують антисептик "no name", без анотації, або з анотацією без вказівки виробника. У такому випадку потрібно враховувати ризик отримати розчин, який не вбиває інфекцію або є токсичним. Словом, якщо є вибір - краще віддати його на користь антисептика, походження якого не викликає сумніву.

Наш традиційний вид діяльності, за яким нас знає більшість клієнтів - ортопедичні товари. Але нові часи ставлять перед нами нові виклики. І ми пристосуємо наші відпрацьовані роками процеси під забезпечення як оптових, так і роздрібних клієнтів актуальною на сьогодні продукцією у потрібному місці і в потрібний час.

Де купити антисептики і маски? Які вони повинні бути? Гаряча тема - коронавірус.Де купити антисептики і маски? Які вони повинні бути? Гаряча тема - коронавірус.