Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Деформація стоп = відчай? НІ!

Переглядів: 2370

Деформація стоп = відчай? НІ! Фото 1

Здебільшого наші покупці, які купують дитяче ортопедичне взуття не для профілактики, а вже виходячи з конкретних показань, після підтвердження дитині діагнозу, занадто впадають у відчай. Причому вони не просто переймаються, мовляв, ось не зладилося, все було добре, а тепер - така халепа, плоскостопість, вальгусна постановка стоп або там варусна постановка стоп ... Ні, вони реально впадають у відчай, немов після діагнозу життя перевернеться. І ось про ці гострі напади зневірених батьків ми і поговоримо.

Знаєте: боляче бачити, як безвихідно відкидають вони, немов ялинку після нового року, свої мрії про майбутнє. Вони дбайливо знімають одні заплановані бажання за іншими, щоб упакувати їх в якомусь далекому куточку своєї душі і більше туди не повертатися. Викреслюють намічені плани. Немов здають квитки до безтурботного життя і на старенькій дрезині їдуть в нудний глухий стаціонар ...

Ось вони збиралися на зимових канікулах на гірськолижний курорт. Щоб самозабутньо креслити лижню по пухкому снігу, а ввечері сім'єю паритися в чані і дивитися на небо над гірською грядою. Добре, мовляв, що не встигли готель забронювати і «скіпасс» купити - які тепер вже лижі. Вальгусна постановка ж ...

Або влітку мріяли сходити у похід. Щоб ОСЬ ТАКЕННІ рюкзаки - і в привабливу височинь гір, ближче до зірок. Та як тепер йти? Якщо дитина клишонога ...

А якусь одну зиму було б добре перечекати десь у тропіках. З першими холодними осінніми днями забратися у літак - і ніжиться в гамаку під пальмами, і екзотична хатинка з бамбуковим дахом, де плеще біля самого порогу океан буде найбажанішим будинком. Але ... Ортопед суворо наполягає, що необхідно постійно носити взуття проти вальгусної постановки стоп. «Постійно - це тільки на ніч знімати? А ми два роки цей план виношували, і куди тепер з цим вальгусом ... »

Так ви чого, люди? Всі ці деформації - це ж не кінець життя! І воно, за усією своєю поважністю, натурально не варто того, щоб заради неї міняти свої плани. Тому що будь-який відпочинок можна - і треба! - поєднати з лікуванням.

Напевно вам лікар вже розповів, що підхід до боротьби з викривленням стоп - комплексний. І головне в ньому - це система і відсутність лінощів.

Деформація стоп = відчай? НІ! Фото 2

Що входить в цей комплекс?

 1. Спеціальне коригуюче взуття (ортопедичні устілки). Важливо: це повинно бути справжнє ортопедичне взуття, з якісних матеріалів і з дотриманням стандартів.
 2. Лікувальна гімнастика, складена з серії вправ, які спрямовані на підтримку склепінь стоп, м'язів і зв'язок ніг. Якщо процес перетворити в гру, дитина навіть не зрозуміє, що це частина лікування.
 3. Ходіння босоніж по нерівних поверхнях.

Системність, мабуть, найважливіше в лікування деформацій. Не можна давати слабину - мовляв: «Не хочу одягати сьогодні ортопедичні черевики! - І добре, нехай на цей вечір будуть туфельки без задника». Або: «Втомилася, не стану робити масаж!» - «Ну, припустимо кілька днів». Або: «Нічого не станеться, якщо один раз гімнастику пропустити!» А ось і трапиться. Регрес. Який зменшить ефект або зовсім зведе нанівець усі ваші раніше зроблені зусилля.

Ще один важливий нюанс - в своїй боротьбі ви завжди - ЗАВЖДИ! - повинні пам'ятати, що проблемою потрібно займатися .. Так, це лікування вимагає безлічі зусиль. Так, часто доведеться через «не можу». Але настане день, коли ви побачите, що старання винагороджено, і, можливо, ортопед викреслить діагноз що лякає з медкартки вашої дитини.

Навіть коли буде занадто складно, пам'ятайте: ви обов'язково виграєте.

Тому сміливо купуйте «скіпасс», поки не закінчилися знижки. А у лижні черевики покладіть спеціальні ортопедичні устілки. Ваш ортопед дасть свої рекомендації з приводу типу устілок - щоб стопа мала підтримку в потрібних відділах.

Гірський похід? Чудово! Конструкція сучасного трекінгового взуття має правильне ложе з анатомічним рельєфом устілки. Ноги гарантовано не будуть втомлюватися. А масаж і гімнастику можна робити на привалах - всією сім'єю.

Пляжний відпочинок - це взагалі найприємніша сторона в курсі лікування. Адже відомо, що ходьба босоніж по піску і траві ефективно зміцнює стопу. Тому що це і масаж, і гімнастика одночасно. Особливо якщо ще й пальцями ніг камінці в море кидати :) А для пересування по рівній поверхні дитині знадобляться ортопедичні сандалі.

Якщо відчай все ж бере верх над усіма розумними доводами, згадайте тих, хто жив і живе з нерозв'язною проблемою і в такому стані, що, здавалося б, жити взагалі не повинно хотітися. Найсильніший мотиватор, мабуть, Нік Вуйчич. Слова тут безсилі, і навіть усвідомити складно, як він це робить. Або згадайте Стівена Хокінга, з повністю паралізованим тілом, але геніальним мозком. Вони не тягнули існування. Вони стали дуже успішними і відомими на весь світ персонами. Відчай не став на їхньому шляху, а якщо і став, вони впевнено зміли його силою думки.

Деформація стоп = відчай? НІ! Фото 3

Бачите, що у дитини розвивається викривлення, що ніжки буквою О або Х-подібна постановка ніг, або діагноз вже стоїть і ви вже перелякалися? Не потрібно. У порівнянні з багатьма випадками ваш - незрівнянно простіше. Так, щоб вилікувати деформацію, потрібно напружитися. Ви ж любите свою дитину? «Любити» - це дієслово в кінці кінців. А дієслово означає тільки дію. Тому - дійте ж! Лікуйте. Робіть що повинні. Системно. Комплексно. Без «халтури».

І зупиняйте вашу розбиту дрезину. Адже не потрібен вам сумовитий стаціонар. У ваших дітей попереду - чудове майбутнє. Везіть їх у гори, до океану, в срібні розсипи снігу. Адже ви ще не здали квитки до безтурботного життя? Саме час туди вирушати :)

Деформація стоп = відчай? НІ!Деформація стоп = відчай? НІ!

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Що таке гіперпронація стопи?
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни1338

  Ортопедичне взуття в Україні і яким воно має бути – це вже довгий час суперечлива тема. Але якщо застосувати звичайну логіку - то все виявиться набагато простішим і зрозумілішим.

  Читати всі статті

  Хіти продаж