Зворотній дзвінок Ми працюємо: Пн-Сб 9.00-19.00


Що таке гіперпронація стопи?

Переглядів: 4067

Що таке гіперпронація стопи? Фото 1

Гіперпронація стопи

Стопа – одна з найпрекрасніших частин людського тіла. Адже саме стопа дарує нашому тілу можливість впевнено рухатися, а ходу робить витонченою та легкою. Однак поява різних деформацій стопи та порушення механізму амортизації ускладнює нашу щоденну рухову активність – а отже, потребує швидкого та професійного розв'язання проблеми. Відхилення від норми такої якості, як пронація, вимагає якісної та своєчасної профілактики. Один зі способів такої профілактики - це носіння добре підібраного ортопедичного взуття та ходіння по нерівних поверхнях.

Навіщо стопі потрібна пронація

Пронація – це анатомічна особливість будови стопи, що забезпечує природну амортизацію та полегшує ударне навантаження під час ходьби чи бігу.

 Що таке гіперпронація стопи? Фото 2

Стикаючись з поверхнею і відриваючись від неї для здійснення нового кроку, кістки стопи щоразу отримують ударне навантаження, що перевищує вагу людини приблизно в 6-8 разів. Завдяки нормальній пронації цей колосальний тиск рівномірно розподіляється по стопі і не викликає дискомфорту.

Пронація та супінація є різними фазами одного й того самого процесу, тобто руху. Якщо говорити простими словами, то супінація забезпечує активне відштовхування стопи від поверхні, а пронація – повернення та м'яку постановку, яка передує новому кроку.

Не тільки для ніг але й для спини

Наділяючи стопу такою властивістю як пронація, природа подбала не лише про рухливість та довговічність суглобів ніг. Але й також про цілісність хребців та міжхребцевих дисків. Тому що порушення пронації принагідно порушує нормальну амортизацію стопи. Тоді ударне навантаження при ходьбі та бігу, стрясає не тільки колінні та тазостегнові суглоби ніг, але також і хребет. Саме так виникає перенавантаження опорно-рухового апарату.

Люди з різними деформаціями стопи скаржаться на больові відчуття у ногах, спині та попереку. У легкій формі перенавантаження проявляється больовими відчуттями та швидкою стомлюваністю, яка минає довше ніж зазвичай. У занедбаних випадках вона призводить до неможливості тримати пряму поставу та деформувальних захворювань колінних, тазостегнових суглобів та хребта. Ось чому так важливо підтримувати цей руховий механізм у здоровому стані.

 Види пронації стопи

Ступінь пронації визначається кутом, що створюється між ногою та п'ятою в момент приземлення ноги на поверхню.

 1. Нейтральна пронація - коли гомілковостопна частина ноги знаходиться практично прямо, утворюючи з поверхнею кут близько 90 градусів.

Слід такої підошви помірно вигнутий. А навантаження розподіляється рівномірно, причому основну опорну функцію виконує зовнішня частина п'яти.

Що таке гіперпронація стопи? Фото 3

 1. Гіперпронація (гіперпронатор) - у момент приземлення на поверхню стопа нахилена всередину, внутрішня частина гомілковостопної частини утворює з поверхнею кут менше 90 градусів. Поширена ситуація.

Слід практично суцільний та позбавлений вигину. Можлива Х-подібна постановка ніг: коли коліна разом, а стопи нарізно.

Вальгусна постановка, плоскостопість та гіперпронація є спорідненими явищами, але це не одне й те саме. Плоскостопість і вальгусна постановка - це про розташування стопи, ущільнення склепіння. А гіперпронація – має відношення до обертання, нахилу стопи у русі.

У комплексі з фізичною активністю, правильно підібране в нашому магазині взуття при плоскостопості дозволяє уникнути в майбутньому різних проблем з м'язами, зв'язками та суглобами.

Що таке гіперпронація стопи? Фото 4

 1. Гіпопронація – більш рідкісне положення стопи. Кут між внутрішньою частиною гомілковостопного суглоба та поверхнею понад 90 градусів, стопа нахилена назовні.

Відбиток стопи при гіпопронації має надто виражений вигин. Можлива О-подібна постановка ніг: коли стопи разом, а коліна нарізно. Навантаженню піддаються зовнішні склепіння стопи, а також п'ятий і четвертий пальці.

Що таке гіперпронація стопи? Фото 5

Як обрати взуття при гіперпронації

Правильно підібране взуття при гіперпронації покращує якість повсякденного життя та робить профілактику ускладнення з боку опорно-рухового апарату. Важливо, щоб взуття було добре зафіксоване на нозі і було стійке до завалювання всередину. Тобто. Взуття при вальгусній постановці часто можна рекомендувати і при гіперпронації.

І найголовніше - за рідкісним винятком складних деформацій - ортопедичне взуття має бути зручним! Воно не повинне заважати стопі рухатися та розвиватися.

 Що таке гіперпронація стопи? Фото 6

Також від завалювання стопи допоможуть супінаторні устілки. При цьому наявність цих супінаторів не повинна завдавати дискомфорту, рухи не повинні бути обмежені. Результатом стане не лише оптимізація постановки стопи, а й збільшення пройденої відстані, зменшення дискомфорту у спині.

Чим інтернет-магазин olvi.ua може допомогти у вирішенні проблем із пронацією?

Наша спеціалізація – взуття для профілактики деформацій стопи. І тут ми зможемо бути корисними.

 • Жіноче взуття - зроблене насамперед для комфорту. 86% жінок, які носили жіноче взуття 4Rest Orto вважають його найзручнішим.
 • Дитяче взуття - перевірена ефективність та зручність. Ми знаємо, яка відповідальність лежить на нас, коли пропонуємо взуття для дитини.
 • Чоловіче взуття – наша новинка! Модельний ряд чоловічого взуття 4Rest Orto станом на жовтень 2021 року не великий. Але ми випробували велику кількість туфель і зупинилися саме на цих кількох моделях. Сподіваємося, що покупці оцінять їхню зручність, і ми чутимемо такі ж відгуки про їх комфорт, як і про взуття жіноче.

Користь для дитячих та дорослих стоп принесуть також масажні килимки Ortek - зрозуміла, природна ефективність ходіння нерівними поверхнями. Для лікування та профілактики деформацій стоп масажні килимки це практично must have.

Що таке гіперпронація стопи?Що таке гіперпронація стопи?

  * — Поля, обов'язкові для заповнення

  Корисно знати

  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни
  Ортопедичне взуття: дискусія з найвідомішим лікарем країни1056

  Ортопедичне взуття в Україні і яким воно має бути – це вже довгий час суперечлива тема. Але якщо застосувати звичайну логіку - то все виявиться набагато простішим і зрозумілішим.

  Як вибрати ортопедичну подушку
  Як вибрати ортопедичну подушку1512

  Як правильно вибрати зручну ортопедичну подушку для сну?

  Читати всі статті